Usuwanie konta na Facebooku

Jak usunąć konto na Facebooku?

InternetInternet - specjalista Tipy.pl
Usuwanie konta na Facebooku
1 z 13
Facebook nie robi żadnych problemów, jeśli chodzi o tymczasowe usuwanie konta lub ukrywanie pewnych informacji. Jednak opcja permanentnego usuwania konta nie jest już taka łatwa do przeprowadzenia, ze względu na utratę zawartych na koncie wszystkich informacji. Trzeba kliknąć w parę miejsc, żeby ją znaleźć. Ten artykuł wyjawia całą prawdę o usuwaniu kont z Facebooka na zawsze.
1
Wiele stron pozwala ci się na nich zalogować przez Facebooka. Jeśli masz konto na którejś z takich stron i nie chcesz z niego zrezygnować, wyloguj się i zaloguj ponownie metodą inną niż przez Facebook. Upewnij się, że po usunięciu konta na Facebooku będziesz mógł zalogować się na daną stronę/strony.
2
Usuń wszystkie konta podlinkowane do Facebooka. Dzięki temu nie będziesz przypadkowo na nie klikał.
3
Metoda usuwania konta z Facebooka pierwsza - krótka

Zaloguj się na swoje Facebookowe konto i wejdź na linka http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account. Pojawi się komunikat następującej treści: "Jeśli uważasz, że nie będziesz więcej korzystał z Facebooka i chcesz usunąć swoje konto, możemy się tym zająć. Pamiętaj jednak, że nie będziesz mógł reaktywować tego konta, ani odzyskać jakiejkolwiek zawartości, którą tam dodałeś. Jeśli chcesz nadal skasować konto, kliknij „Wyślij”."

4
art/2011/6039_BV90FZ.jpg
Kliknij 'Wyślij' i podążaj dalej za instrukcjami, które będą sukcesywnie pokazywać się na ekranie. Będziesz poproszony, żeby wpisać hasło i przepisać tekst, który pojawi się na obrazku. Dzięki temu nikt niepożądany nie będzie mógł skasować twojego konta, jak również ty nie będziesz mógł skasować konta innego użytkownika.
5
art/2011/6039_jVxq6D.jpg
Na maila otrzymasz informację o tym, że twoje konto zostanie usunięte w ciągu czternastu dni. W tym czasie nie loguj się na Facebooka, gdyż będzie to oznaczało, że rezygnujesz z usunięcia konta. Nie klikaj również w ikonkę Facebooka na innych stronach, nie klikaj w "lubię to" i nie loguj się na innych stronach za pomocą swojego konta na Facebooku.
6
art/2011/6039_aC7WEH.jpg
Odczekaj 14 dni. Po tym czasie wszystkie twoje posty, zdjęcia, komentarze, itd. zostaną permanentnie usunięte z Facebooka.
7
art/2011/6039_sZqDVL.jpg
Metoda druga - dłuższa

Zaloguj się na swoim koncie. Zjedź na dół głównej strony i kliknij w sekcję "Pomoc".

8
art/2011/6039_UsGA7R.jpg
W okienku "szukaj" wpisz "usuń konto" i rozwiń listę najczęściej zadawanych pytań.
9
art/2011/6039_guNrXm.jpg
W Facebook FAQs (najczęściej zadawane pytania) wyszukaj zapytania "W jaki sposób mogę trwale usunąć swoje konto?".
10
art/2011/6039_naNWjR.jpg
Przeczytaj informację, która pojawi się pod tym zapytaniem. Facebook poinformuje cię, że jeśli chcesz całkowicie usunąć konto wszelkie informacje, które wprowadziłeś, czyli zdjęcia, posty, komentarze i linki zostaną na zawsze utracone. Wielu użytkowników korzysta też z funkcji tymczasowego usunięcia konta. W takim przypadku wszystkie informacje zawarte na koncie zostają przechowane. Po ponownej aktywacji konta wyglądać ono będzie tak, jak w chwili dezaktywacji.
11
art/2011/6039_5YA33r.jpg

Kliknij w http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account. Ponownie jak w metodzie pierwszej pojawi się komunikat "Jeśli uważasz, że nie będziesz więcej korzystał z Facebooka i chcesz usunąć swoje konto, możemy się tym zająć. Pamiętaj jednak, że nie będziesz mógł reaktywować tego konta ani odzyskać jakiejkolwiek zawartości, którą tam dodałeś. Jeśli chcesz nadal skasować konto, kliknij „Wyślij”."

12
art/2011/6039_kM0Tu5.jpg
Kliknij 'Wyślij'. Wpisz hasło i kod z obrazka. Nie loguj się na Facebooku przez kolejne 14 dni (patrz krok piąty).
Strona 1 z 13

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (67)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

anna błotko
19.07.2020
jak przywrócić facebook
Ania
10.11.2019
Zapomniałam hasła do Facebook i nie wiem teraz, jak mam go usunąć, prosze o pomoc
Dariusz
24.05.2019
Chcę usunąć konto
Barbara
13.01.2019
Przez pomyłkę złożyłam drugie konto na fb. Proszę o pomoc, jak zlikwidować jedno konto.
Yolo
09.12.2018
Jak mam usunąć konto na Facebooku
:-)
krystyna
04.09.2018
Chcę usunąć konta na Facebooku, bo mam więcej otwartych przez niestety osoby trzecie i teraz nie mogę, bo nie znam haseł. co mam zrobić?
Wojt
03.09.2018
A w jaki sposób usunąć tylko jedno z dwoch kont na fb?
Jagoda
25.06.2018
Czy ktoś miał kiedyś taką sytuacje ze generator kodów nie przychodził na sms? bardzo proszę o pomoc.
Halina Mamon
07.05.2018
Proszę pomóżcie. ...Przez przypadek zalozylam drugie konto o takim samym imieniu i nazwisku ..Jak mam jedno z nich usunąć?
Regis_AK
16.04.2018
Ja osobiście poczekam do 25 maja aż w życie wejdzie RODO.
Od tego momentu wszystkie aplikacje internetowe przechowujące dane osobowe będą zobowiązane do udostępnienia funkcji całkowitego usunięcia / anonimizacji tych danych.