sery

Jak przechowywać sery?
AjlaAjla - specjalista Tipy.pl

Tak jak wszystkie artykuły łatwo psujące się – sery należy przechowywać w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu, przy odpowiednich warunkach higienicznych w we właściwych opakowaniach. Poniżej podajemy okres przechowywania serów żółtych i białych.
1
Sery żółte w chłodziarce mogą być przechowywane około 10 dni. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu ich przed wysychaniem. Zaleca się stosować jako opakowanie papier pergaminowy, folię aluminiową lub szczelny pojemnik plastikowy.
2
Ser wysuszony można zetrzeć na tarce i zużyć do posypania kanapek, zapiekanek, pizzy, makaronów itp.
3
Świeży ser biały zachowuje świeżość zaledwie 2-3 dni. Toteż chcąc przechowywać go przez kilka dni, należy przechowywać go w szczelnym plastikowym pojemniku.
4
Jeśli ser biały wskutek zbyt długiego przechowywania stracił walory smakowe, a powierzchnia stała się oślizła i mazista, nie znaczy to że ser ten nie nadaje się do spożycia. Należy go poddać zgliwieniu, a następnie przetopić i doprawić kminkiem i papryką.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ika
01.12.2017
Moja mama wkłada ser żółty do solidnego foliowego woreczka i wysysa z niego (odkurzaczem) powietrze, potem zakręca, ale tak solidnie i związuje worek sznureczkiem i taki ser dłużej przetrwa.
Do zjedzenia na bieżąco wkłada ser do pojemnika, na dno daje folię aluminiową.
endo
04.04.2012
Czy można ser żółty przechowywać tak, że najpierw owijamy w papier śniadaniowy, a następnie wkładamy do torebki foliowej i trzymamy na górnej półce?