Zarządzanie Majątkiem
- Rodzaje pracy
- Szukanie pracy
- Praca
- Zakładanie i Prowadzenie Firmy
- Marketing i Public Relations
- Zarządzanie Firmą
- Firma i Społeczeństwo
- Małe i Średnie Przedsiębiorstwa
- Maszyny i Urządzenia Biurowe
- Zasoby Ludzkie (HR)
- Reklama
- Ubezpieczenie i Odszkodowanie
- Plany Emerytalne
- Inwestycje
- Nieruchomości
- Informacje Podatkowe

Jak zmniejszyć rachunek za prąd?
Matronacienia - specjalista Tipy.pl

Masz dość wysokich rachunków za prąd? Boisz się nawet na nie spoglądać bo nie wiesz czy nie przypłacisz tego widoku zawałem? Jeśli wolisz przeznaczyć pieniądze na coś innego niż prąd zastosuj się do poniższych rad.
1
Wyłączać niepotrzebne odbiorniki. Nie oglądasz TV? Po co ma być włączony telewizor? Wychodzisz z pokoju? Wyłącz radio.
2
Skończyłeś ładować komórkę? Wyciągnij wtyczkę ładowarki z gniazdka.
3
Nie planujesz korzystać z komputera przez najbliższe 15 minut? Wyłącz go (prąd rozruchowy jest znaczny i opłaca się komputer wyłączyć tylko wtedy, gdy nie będzie pracował co najmniej 15 minut bo przez 15 min. zużyje tyle prądu co przy rozruchu).
4
Zasilaj komputer przez listwę, którą wyłączaj wyłącznikiem zamontowanym na niej na noc, lub gdy wychodzisz z domu. Gotowość pracy (czuwanie) pobiera niepotrzebnie energię. To samo dotyczy TV, radia i wieży – nie zostawiaj ich "na czuwaniu" wyłącz wyłącznikiem zabudowanym na urządzeniu lub, jeśli nie mają takiego, zasilaj przez listwę z wyłącznikiem.
5
Gaś światło tam, gdzie nie przebywasz, wyjątek stanowią oprawy energooszczędne z zapłonnikami, które podobnie jak komputer wymagają prądu rozruchowego. Także ich żywotność zależy od ilości włączeń i wyłączeń.
6
Pierz w pralce pełny wsad w temp. 30 – 40 stopni. Różnokolorowość wsadu nie ma znaczenia przy obecnie produkowanych płynach do prania które na prawdę chronią kolory (wypróbowałam!).
7
Gotuj w czajniku bezprzewodowym tyle wody ile aktualnie potrzebujesz. Jeśli masz centralną ciepłą wodę, wlewaj do czajnika ciepłą.
8
Odkurzaj odkurzaczem o nie zapełnionym worku, wtedy siła ssania jest większa i czas odkurzania krótszy.
9
Rzeczy wymagające prasowania rozwieszaj starannie, równo, wtedy prasowanie będzie formalnością i potrwa połowę krócej. Po prasowaniu odłącz żelazko z sieci.
10
Nie myj naczyń pod bieżącą wodą – nalej wody do komory zlewozmywaka (jeśli nie masz zmywarki), dodaj płynu do mycia naczyń, umyte naczynia płucz w zimnej wodzie i połóż na ociekaczu. Jeśli masz zmywarkę, zmywaj wtedy jak jest pełny wsad a nie po kilka szklanek i talerzyków.
Stosując się do powyższych rad możesz zaoszczędzić co najmniej 20-30 zł w 2 miesięcznym okresie rozrachunkowym.
Stosując się do powyższych rad możesz zaoszczędzić co najmniej 20-30 zł w 2 miesięcznym okresie rozrachunkowym.
Powiązane porady
Podobne porady
Komentarze (1)
Piżmak
02.08.2021Z pewnością warto postawić na coraz popularniejsze panele słoneczne. Fotowoltaika to przyszłość i co ważne oszczędność!