czyszczenie kuchenki

Jak usunąć tłuszcz z kuchenki?·

Faustyna - specjalista Tipy.pl
czyszczenie kuchenki
1 z 4
Na pewno każdy z Was miał do czynienia z tłuszczem na kuchence i wiecie jak ciężko czasami go usunąć. Tłuszcz w kuchni to norma. Jeśli nie czyścisz kuchenki regularnie lub dokładnie to z czasem tłuszcz nagromadzi się w dużych trudnych do usunięcia ilościach. Jak zatem poradzić sobie z nagromadzonym na kuchence tłuszczem? Poniżej znajdziesz wskazówki jak skutecznie dać sobie radę z jego usunięciem.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* ocet,
* soda oczyszczona,
* olej kuchenny,
* ręczniki papierowe,
* czysta ściereczka,
* gąbka do czyszczenia,
* butelka ze zraszaczem.

1
czyszczenie kuchenki - ocet
Doskonale z tłuszczem poradzi sobie ocet. Wlej go do butelki ze zraszaczem. Spryskaj zatłuszczoną powierzchnię. Pozostaw na kilka minut. Przetrzyj czystą, suchą ściereczką.
2
czyszczenie kuchenki - soda oczyszczona
Jeśli chodzi o sodę oczyszczoną... Wysyp jej trochę na wilgotną gąbkę. Zacznij wycierać kuchenkę. Następnie przetrzyj na mokro i wytrzyj do sucha czystą ściereczką.
3
czyszczenie kuchenki - olej roślinny
Jeśli wciąż nie możesz sobie poradzić z kuchenką możesz posłużyć się olejem roślinnym do usunięcia tłuszczu z kuchenki. Tak, tłuszcz usunie tłuszcz. Zadziwiające, prawda? Namocz w oleju ręcznik papierowy i połóż na zabrudzonej kuchence. Pozostaw na chwilę. Następnie przetrzyj. Całkowicie usuń tłuszcz za pomocą octu lub sody.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (10)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

sprzatacz
Dzisiaj 11:30
żona też miała problem z tłuszczem znajoma co pracuje w szkole na kuchni poleciła alinet to doskonały preparat do odtłuszczania wszystkich powierzchni kupiliśmy na www.cleanmed.com.pl. a do piekarników i zaschniętych kuchenek, ta znajoma poleciła grillnet extra https://cleanmed.com.pl/pl/searchqu
Marcin
Dzisiaj 13:08
W 7 klasie szkoły podstawowej wyjaśnili mi dlaczego soda wrzucona do octu się pieni - kwas octowy wypiera kwas węglowy, a ten ulatuje w postaci piany/bąbelków (tak mniej więcej).
Pomóc może soda w nadmiarze - jej zasadowy charakter w podwyższonej temperaturze spowoduje reakcję zmydlania.
psuj
Dzisiaj 15:40
No a jak mam wyczyścić okap?
kamehame
Dzisiaj 07:57
polecam zmywacz do paznokci, tam gdzie nie ma ryzyka uszkodzenia farby/lakieru (np kafelki) - czyści doskonale w 2 sekundy :D
Baja
Dzisiaj 08:24
A jak usunąć przypalony tłuszcz ściekający po ściankach patelni na płytę ceramiczną? Nadmienię, że używałam: Cif, Tytan etc. i NIC. Skrobaki - na śmietnik. Tylko żyletka pomaga, no ale nie chciałabym spędzać czasu dłużej na zeskrobywaniu spalenizny z płyty dłużej niż samo gotowanie. Macie jakieś wypróbowane patenty?
Derius
Dzisiaj 08:24
Najlepsze jest mleczko Moc z aldi idealnie nadaje sie w przeciwienstwe do cifa ktory rysuje plyty gazowe a Moc nie i szybko schodzi
------III------
Dzisiaj 08:23
niech szlag trafi te pier... reklamy. niczego nie można normalnie przeczytać, tylko trzeba szukać w tym reklamowym chłamie !
frank
Dzisiaj 08:23
co za debilna rada. coś takiego nie powinno myć i tylko mechanicznie pozwala usunąć tłuszcz. Proponuje udać się do sklepu i kupić byle jaki zasadowy środek chemiczny.... Po drugie: jak ktoś dopuszcza do nawarstwienia brudu na kuchence to znaczy , że nie powinien przebywać w kuchni.
Ludwik
Dzisiaj 08:23
Sorry ale autor nie wie o czym pisze. Czyszczenie kuchenki to moje zajęcie- żona umie tylko gotować.
Tłuszcze usuwa się silnie alkalicznymi środkami- następuje wówczas reakcja chemiczna, czyniąca je rozpuszczalnymi w wodzie a tym samyl łatwymi do usunięcia.
Mój przepis:
- rękawiczki lateksowe ( alkalia są silnie żrące)
- płyn Tytan do przypaleń ( czerwone spryskiwacz)
-płyn do szyb Clean w spryskiwaczu
- szmatka lub miękka gąbka
- - papier ręcznikowy
Opcjonalnie:
- płyn do czyszczenia stali kwasoodpornej Domol ( do nabycia w Rossmanie)
Płytę lub zanieczyszczone przedmioty opryskać Tytanem i pozostawić na kilka minut. Szmatką lub gąbką przetrzeć spryskane miejsca (koniecznie w rękawiczkach).
Papierem ręcznikowym zebrać resztki płynu i brud.
Spryskać płynem do szyb i zebrać go papierem do sucha. Czynność powtórzyć.
W przypadku kuchenki z płytą kwasoodporną nalać trochę płynu Domol i trzeć silnie każde miejsce. Wytrzeć papierem do sucha. W razie potrzeby spryskać płynem Clean i ponownie wytrzeć do połysku.
michal
Dzisiaj 08:18
kupując płytę.