mleczny parawan

Jak podzielić pokój na dwie części?

francisfrancis - specjalista Tipy.pl
mleczny parawan
1 z 8

Jeśli chcesz, aby twoje pomieszczenie spełniało dwie funkcje, na przykład wypoczynkową oraz miejsca do pracy, możesz wydzielić w nim dwie przestrzenie. A może w którymś z pomieszczeń w domu jest niezagospodarowany kąt? Wykorzystaj go i stwórz coś pożytecznego! Możesz zaaranżować wolną, niewykorzystaną przestrzeń jako kącik do szycia, nauki, czytania czy czegokolwiek, czego potrzebujesz.


1
parawan szklany

Wyznacz przestrzeń, którą chcesz odgrodzić. Zdecyduj się na podzielenie pokoju w jakiś gustowny sposób. Nie stawiaj po prostu parawanu, który będzie nie tyle nieestetyczny, co od razu zdradzi, że znajduje się za nim coś, co chcesz ukryć. Inna sprawa, jeśli parawan jest piękny i idealnie dopasowany do wnętrza. W tym momencie mamy tak duży wybór parawanów z motywami, że naprawdę można znaleźć coś ciekawego. Możesz więc zakupić parawan drewniany, szklany, z fototapetą, jakimś motywem, oklejony lustrami... możliwości jest mnóstwo. Duży wybór parawanów znajdziesz w sklepach internetowych. Możesz też zrobić parawan samodzielnie. Co stoi na przeszkodzie?


2
dzielenie pokoju - pomysł 1

Możesz zrobić parawan samodzielnie. Na przykład z płyt winylowych. Ten na zdjęciu obok jest zrobiony właśnie ze starych płyt. Oklej płyty winylowe papierem samoprzylepnym z obu stron. Musisz być bardzo dokładny. Następnie połącz wszystkie elementy ze sobą i zawieś. Wygląda bajecznie. Nie tylko odgradza od siebie dwie przestrzenie, ale też służy jako ozdoba.


3
dzielenie pokoju - pomysł 2

Taki parawan można też wykonać z plastikowych mat odpowiednio ze sobą połączonych. Bardzo podobnie jak w poprzednim przykładzie. Maty potnij na kwadraty lub prostokąty. Ułóż je w jakąś fajną mozaikę i połącz.


4
art/2011/6484_42967_big.jpg

Możesz też do podzielenia pokoju wykorzystać po prostu meble. Jak na przykład na zdjęciu obok. Za szafą schowane jest łóżko (część sypialna). Z drugiej strony zaś mamy część dzienną pokoju, w której możemy przyjąć znajomych czy obejrzeć dobry film.


5
art/2011/6484_42968_big.jpg

Tutaj z kolei część sypialną od kuchennej oddziela ścianka działowa. Odpowiednio wyklejona i zagospodarowana wcale nie będzie pomieszczenia szpecić, a wręcz przeciwnie. Nie dość, że spełni swoją funkcję rewelacyjnie, to na dodatek ładnie i nowocześnie się prezentuje. Zwróć uwagę, że od strony jadalni ścianka przechodzi w ławkę, więc dodatkowy mebel jest zbędny, co oszczędza nam miejsca. Możemy spokojnie dostawić stół.


6
art/2011/6484_42969_big.jpg

Możesz też zakupić parawany ozdobne, jak ten obok. Podzielą przestrzeń i dodadzą wnętrzu uroku, na jaki zasługuje. Przyznasz, że bardzo efektowne? Zapytaj w lokalnych sklepach o takie parawany.


7
art/2011/6484_42970_big.jpg

Idealnym rozwiązaniem wydaje się też być podział pomieszczenia półką w jakimś ciekawym kształcie. Takich półek w naszych sklepach jest wiele. Wystarczy dobrze poszukać.


Strona 1 z 8

Powiązane porady

Komentarze (10)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Eliza
28.08.2018
My do rozdzielenia pokoju użyliśmy ścian składanych, teraz synowie mają osobne dwa kątki, skończą się kłótnie o "kawałek podłogi".
pr
29.11.2015
Do tego typu reorganizacji przestrzeni polecamy panele ażurowe. Można je ustawić w dowolnym miejscu we wnętrzu. Dzięki ażurowej konstrukcji sprawdzą się także na niewielkich przestrzeniach nie pomniejszając ich jeszcze bardziej.
nargilia84
11.06.2015
dramat. praktycznie co Następna powtarzający się beznadziejnie już MĘCZĄCY wątek PARAWANU. Może warto zastanowić się nad zmianą nazwy artykułu na" PARAWAN". Rady tak obtrzaskane, że moja Babcia już dawno je zna. Proponuję jakiś kurs dokształtający w polocie pisarkim, może choć warto znaleźc SYNONIM słowa , które Autor powtarza jakby był zafascynowany owym przedmiotem PLUS podstawowo i obowiązkowo DOKSZTAŁCIĆ SIĘ W PLANOWANIU PRZESTRZENI? ocena na 1. dałaBYM zero. strata czasu.
TISSU
26.10.2014
Parawan, ażurowa ścianka czy inna pionowa przegroda to dobre rozwiązanie, ale jednak bardzo pomniejszające przestrzeń. Jeżeli nie musimy fizycznie dzielić pokoju na dwie części, a wystarczy nam jedynie zaakcentowanie dwóch różnych przestrzeni to można zastosować obniżenie sufitu w jednej z części lub też użyć innej posadzki czy położyć po prostu dywan.
http://www.tissu.com.pl/produkt/43,luxurious-style-willa-jaroszowa-wola-180m2
monia
18.09.2013
ciekawe pomysły, muszę wziąc się do roboty!! i któryś z pomysłów wcielić w życie
Kasia
14.05.2013
to bardzo fajny pomysł żeby podzielić pokój kolorami czy strukturami. zacznę sie nad tym zastanawiać. mnie sie podobają takie dwukolorowe aranżacje na stronie Satynowej Śnieżki.
Hanka
19.04.2013
mam otwartą na salon kuchnię. żeby oddzielić te dwie strefy użyliśmy odmiennych kolorów i struktur do wydzielenia. ściany w części wypoczynkowej to marmur klasyczny z Magnata w jasnoszarym odcieniu. część kuchenna to "stalowe magnolie" ze Śnieżki. dla kontrastu część elementów pomalowano na mocny kolor "soczysty grejpfrut"
zigitrn
14.03.2013
Ciekawe sposoby, pamiętam kiedyś miałem pokój oddzielony szafą co sprawiało wrażenie 2 pomieszczeń...
Karolinas
25.10.2012
Ja mój pokój oddzieliłam od kuchni ścianą z dużych kwiatów- głównie tui. Polecam ten naturalny, ekologiczny sposób! Kiedy znudzi nam się ten pomysł, kwiaty zawsze można przestawić gdzie indziej i zastąpić czymś.
Maja
28.08.2012
Mam dwoje dzieci - jeden syn, Franek ma 10 lat, młodszy Filip - 5 lat. Mają pokój razem, ale bardzo bym chciała jakoś im go przedzielić tak żeby każdy miał chociaż odrobinę prywatności. Zastanawiam się nad postawieniem ścianki. W tym tygodniu zaczynam malowanie i w sumie mogłabym taką ściankę gdzieś kupić. Farby już mam (bardzo fajny kolor z magnata, polecam "Górski Kryształ"), wałki, taśmy, folie. Tylko gdzie ściankę kupić?