bóle menstruacyjne

Jak poradzić sobie z bólem menstruacyjnym?

Comiesięcznie "trudne dni", są istotnie trudne nie tylko dla kobiety, ale i dla całego jej otoczenia. Dyskomfort, oraz działanie hormonów skutkują bardzo złym samopoczuciem, które może odbić się na bliskich. Może chociaż skuteczne uśmierzenie miesiączkowego bólu pomoże paniom zachować dobry humor i nastawienie, także przez te kilka dni w miesiącu.
1
Witaminy

Dwa razy dziennie należy przyjmować witaminy B complex, trzy razy dziennie witaminę B6. Dodatkowo można wspomóc się codziennym przyjmowaniem 500 mg oleju z wiesiołka.
2
Ziółka, czyli sposoby babć

Kojąco działa przyjmowanie dwa razy dziennie łyżeczki wyciągu z nagietka.
Dodatkowo warto popijać herbatki ze skrzypu, mięty, czarnego bzu i kwiatu lipy.
3
Aktywność fizyczna

Słynna "niedyspozycja" na w-f, tak naprawdę powinna być wykorzystywane jedynie w przypadku bardzo silnych bóli. Nie należy oczywiście w czasie okresu uprawiać wyczynowych sportów, ale lekki ruch na pewno wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie. Mięśnie się rozluźnią, a naczynia krwionośne lekko rozszerzą.
4
Te sposoby należy stosować oszczędnie:

- ciepło: ciepła kąpiel lub termofor mogą przynieść doraźna ulgę w bólu, jednak należy niezwykle uważać, ponieważ mogą nasilić krwawienie.
- środki przeciwbólowe: zawsze, także i podczas okresu, należy stosować je jedynie w ostateczności. Warto też zacząć od łagodniejszych środków, takich jak apap
- środki rozkurczowe: np. no-spa

Powiązane porady

seksowny wygląd
czarna rzepa
enegriczna osoba

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie