komenda

Jak nauczyć psa komendy "daj głos"?

Szczekanie na komendę zazwyczaj jest sztuczką chętnie wykonywana przez większość psów. Nie powinniśmy jednak uczyć pieska zbyt wcześnie tej umiejętności, ponieważ może go to zachęcić do wykazywania dominacji. Aby rozpocząć naukę, należy się upewnić że pies jest już na to gotowy i wystarczająco cierpliwy. Jeśli będzie się wyrywał do przysmaku i podgryzał nasze ręce, oznacza to, że należy przełożyć naukę szczekania na później, a rozpocząć od czegoś prostszego.
1
Sama nauka nie jest trudna:
Wydajemy psu komendę "siad", gdy ja wykona mówimy "daj głos" i pokazujemy mu smakołyk.
2
Przekąska powinna znajdować się poza zasięgiem naszego pupila.
Jeśli ten choćby piśnie, chwalimy go i nagradzamy smakołykiem.
3
Z czasem nie ulegajmy piskom i poczekajmy, aż pies wyda pełne głośne szczeknięcie, dopiero wtedy go nagródźmy jedzeniem.
4
Jeśli nasz pupil jest wyjątkowo oporny, można spróbować go bardziej poszczuć smakołykiem.
Możemy np. pokazać mu przysmak przez szparkę w drzwiach i poczekać, prawdopodobieństwo, że tym razem zaszczeka lub choćby zapiszczy znacznie wzrasta.

Powiązane porady

szczeniak gryzie
pies je odchody i kupy?
nauka komendy

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Rafał21
04.08.2016
Pomurzcie mój pies ma 10 miesięcy i wogule nie reaguję, jest to pies na wsi i na łańcuchu. Jedynie szczeka jak znikam mu z oczu ktoś Pomorze ?
AnoPLDE
14.07.2016
Moj pies wogole nie reaguje
MefiuBaranek
26.09.2013
Mój pies na początku nawet nie piskał jak mówiłem "daj głos" i pokazywałem kawałeczek kabanosa, tylko dawał łapy i przewracał się na plecy. Wpadłem na pomysł, żeby dać koło nosa psu kabanosa i zacząć uciekać a potem wejść na łózko piętrowe i dawać komendę "daj głos". Jak pies widział mnie z kabanosem na łózko to zaczął szczekać, wtedy ja schodziłem chwaliłem go, dawałem mu tego kabanosa. Tą czynność z łóżkiem powtarzałem 3 razy a potem pies zakapował o co mi chodzi jak mówię "daj głos" i zaczynał szczekać. Potem dołożyłem jeszcze "siad" i dopiero "daj głos". Po ok.20 minutach nauki doszliśmy do perfekcji :D Mój pies to 5 letni mieszaniec.