zadbane skórki

Jak usunąć skórki z paznokci?

PatrycjaPatrycja - specjalista Tipy.pl
zadbane skórki
1 z 4
Skórki dookoła płytki paznokcia często się przesuszają i odchodzą. Jest to spowodowane słabym nawilżeniem rąk np. poprzez częste mycie rąk i nienakładanie na nie kremu. Poniżej przedstawiam sposoby na pozbycie się suchych skórek z paznokci.
1
wycinanie skórek - sposób 1
Wycinanie skórek cążkami

Najpierw przygotowujemy roztwór wody z dodatkiem mydła. W roztworze moczymy dłonie przez około 10 minut, aż skórki zrobią się miękkie. Ręce wycieramy do sucha i delikatnie wycinamy skórki cążkami. Należy uważać, aby nie obciąć skórek zbyt głęboko, gdyż wówczas powstanie rana a skórki będą odrastać coraz większe i mocniejsze. Aby nie powstawały zadziorki cążki powinny być ostre.

2
wycinanie skórek - sposób 2
Preparaty zmiękczające

W klepach istnieje mnóstwo preparatów zmiękczających skórki. Wystarczy je nałożyć na skórki paznokcia, poczekać kilka minut i usunąć drewnianym patyczkiem. Ten sposób jest dużo lepszy od wycinania cążkami, ponieważ nie powstają zadziory, skórki są miękkie i wolniej odrastają.

3
wycinanie skórek - sposób 3
Frezarka do użytku domowego

Frezarki są coraz popularniejsze w naszych domach. Za pomocą frezarki można w szybki i prosty sposób pozbyć się skórek - po prostu je spiłowujemy.

?

Wskazówki
* Po każdym usunięciu skórek nałóż na nie witaminę A + E - dostępne w aptekach. Dzięki temu skórki będą odpowiednio nawilżone, szybko się zregenerują, nie powstaną zadziory a skórki wolniej będą odrastać.
* Codziennie nakładaj na skórki i płytkę paznokcia oliwkę.
* Po każdym umyciu rąk nakładaj na nie krem. Dzięki temu skórki nie będą twardnieć.

Strona 1 z 4

Powiązane porady

krótkie tipsy
masaż stóp
stopy

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

anka
26.03.2015
wiele kosmetyczek tego nie pochwala ale ja WYCINAM odkąd pamietam nigdy nie robiłam nic sztucznego na paznokciach sama się nimi zajmuje i już nie jedna osoba mnie pytała kto zajmuje się moimi pazurkami, dbajcie same o paznokcie a zobaczycie jak będę wyglądać
skrzacik0007
19.04.2013
Mam chyba jakąś wadę genetyczną i te skórki rosną mi tak szybko że muszę je co kilka dni wycinać... albo odgryzać
Xtamana
24.03.2013
dzięki za radę :)