Prezenty dla nastolatków

Jak wybrać prezent dla nastolatka?

MamamiaMamamia - specjalista Tipy.pl
Prezenty dla nastolatków
1 z 8
Szukasz prezentu dla nastolatka z okazji urodzin a może na Mikołaja czy pod choinkę? Chcesz, aby prezent mu się spodobał ale jednocześnie był niedrogi? Sprawdź poniżej kilka propozycji.
1
Klejenie modeli
Pomyśl czym się interesuje nastolatek? Albo co jest na topie, albo coś co może zapoczątkować nowe hobby. Może to być np. model samolotu do sklejania, albo gotowy samolot, który może zapoczątkować zainteresowanie lotnictwem? Dla nastolatki możesz kupić album, do którego będzie wklejać różne wycinki z gazet np. na temat mody, muzyki, aktorów itp.
2
Gra na gitarze
Muzyczny prezent dopasowany do upodobań. Może to być jakaś wymarzona płyta, gitara klasyczna, lekcje muzyki, mp3, mp4 itp. Albo bilet na koncert jakiegoś ulubionego zespołu, na który możesz się wybrać nastolatkiem, jeżeli nie będzie miał nic przeciwko temu (prawdopodobnie będzie wolał iść z rówieśnikiem ale się nie przejmuj).
3
Matka z córką
Ubrania. Jeżeli znasz się na modzie nastolatków i potrafisz wybrać coś, co spodoba się nastolatkowi, kup mu (jej) kilka drobiazgów. Jeżeli nie jesteś pewna, zaproś córkę na wspólne zakupy. Będziesz tym samym miała możliwość spędzenia czasu z dorastającą córką, poznania jej upodobań no a poza tym możecie mieć dużo zabawy z takiego wypadu. Z dorastającym synem również możesz się wybrać na zakupy, ale pozwól, aby on Ci wskazał sklepy, do których chce wejść, zazwyczaj chłopcy nie przepadają za zakupami i wolą to załatwić szybko.
4
Aerobic
Myśląc o prezencie dla swojego nastolatka weź pod uwagę sporty jakie lubi uprawiać. Może syn potrzebuje nowych butów do grania w piłkę, siatkówkę? Może córka potrzebuje nowych butów do biegania? Albo możesz kupić jakąś modną torbę do szkoły lub torbę na siłownię?
5
szkielet
Możesz pomyśleć o jakiejś dekoracji w pokoju albo o jakimś dodatku. Może nowe krzesło komputerowe, albo nowa narzuta na łóżko? Jakiś element dekoracyjny mebli? Może nową lampę? Musisz przyglądnąć się bliżej, co mogłoby się przydać i mile zaskoczyć Twojego podlotka.
6
Karta kredytowa
Wybierz kartę bankową dla swojego nastolatka. Takim gestem udowodnisz, że ufasz swojemu dziecku. Oczywiście karta będzie z pewnym limitem, ale dziecko będzie czuło się dowartościowane. Wspólnie ustalicie limit na niezbędne, miesięczne wydatki.
7
Rozmowa przez komórkę
Możesz zdecydować się również na nowy telefon komórkowy. Biorąc ofertę na abonament możesz dostać za przysłowiową złotówkę modny telefon. Oczywiście musicie omówić z dzieckiem sposób opłacania rachunków, jeżeli przekroczą wyznaczony przez ciebie limit.
?

Wskazówki
* zawsze bierz pod uwagę gust i styl Twojego dziecka a nie swoje upodabnia,
* zatrzymaj paragony w razie potrzeby wymiany lub zwrotu,
* nie przesadzaj z prezentami, nie zawsze dużo znaczy lepiej,
* Twoje prezenty powinny być wyrazem miłości jaką darzysz dziecko, a nie próbą kupienia jego uczuć.

Strona 1 z 8

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Karola
27.12.2018
Dla nastolatka fajną opcją są też słuchawki, przydadzą się czy do używania komputera czy do nauki.
Hino
12.12.2018
W takim wieku to smartfon może być super prezentem.
omma
24.11.2015
Ja już mam kupione prezenty dla młodszego synka będą to klocki lego a starszy dostanie kostkę do gry na tablet, na pewno spodobają się im prezenty. Zawsze staram się nie odkładać zakupów na ostatnie dni.
Mamuska71
15.12.2014
Polecam zdecydowanie książki, ja dla moich dzieciaków (bliźniaki 14-nastoletnie) kupuję zawsze całą serię książek. Tym razem znajoma przekonała mnie do Percy'ego Jacksona i Bogowie Olimpijscy, podobno dzieciaki bardziej lubią niż wampiry czy pottera.
babcia klapcia
15.12.2014
A ja mam 5 nastolatkow ,7 malych (2- 12) ,2 ponize 1 rok i dwie ciaze na poczatek Roku..I wyrob tu czlowieku na prezenty z jednej emerytury...
Kacha
23.09.2010
Ja dla syna kupiłam teleskop Opticon, taki sprzęt się mu przyda. Jest pod wrażeniem.