Piłka nożna

Jak zachować się na stadionie podczas meczu piłki nożnej?
suszera - specjalista Tipy.pl

W niektórych rodzinach chodzenie na mecze jest tradycją, wszelkie wyjaśnienia dotyczące zachowania się w „świątyni futbolu” są zbędne, gdyż wyssane są z mlekiem matki. Ale co zrobić, kiedy nigdy nie było się na meczu? Oto kilka prostych porad jak nie wyjść na totalnego laika.
1
Aby znaleźć się na tym wspaniałym widowisku jakim może być mecz należy kupić bilet. To zdanie może wydawać się banalne, ale nic bardziej omylnego. Z doświadczenia wiem, że większość osób często wybiera najtańsze bilety, ze względów ekonomicznych. Ale warto zastanowić się jaki szkopuł tkwi w tej atrakcyjnej cenie. Po pierwsze tani bilet równa się gorsze miejsce a co za tym idzie, zła widoczność. Po drugie warto zbadać stadion od podszewki, gdyż tańsze bilety zazwyczaj sprzedawane są na sektory, w których prowadzi się najintensywniejszy doping, np. w Poznaniu jest to kocioł, w Warszawie żyleta. Dlatego radze postawić sobie określony cel: Idę na mecz bo chce go obejrzeć i dołączyć się do krzyczenia wtedy kiedy mi się podoba czy idę na mecz bo mam ochotę skupić się na dopingu i bez wytchnienia zagrzewać do boju swoją drużynę, przy okazji spoglądając na widowisko.
2
Jak ubrać się na mecz? Miło będzie jeśli zakupisz szalik bądź koszulkę swojej drużyny, ale jeśli Cie na to nie stać bądź nie jesteś pewien czy to nie Twój ostatni mecz, wystarczy że założysz zwykły t-shirt w barwie zbliżonej do klubowej.
3
Kiedy znajdziesz się pod bramami stadionu czeka Cie niespodzianka, a mianowicie przeszukiwanie przez ochronę. Nie należy się bać, chyba że niesiesz ze sobą niedozwolone przedmioty takie jak: noże, alkohol, broń, materiały pirotechniczne etc.
4
Jak znaleźć swoje miejsce? Choć na dzień dzisiejszy stadiony są bardzo dobrze oznakowane, często zdarza się, że nie potrafimy się odnaleźć w takim miejscu. Wtedy z pomocą przychodzą na stweardzi, którzy nie tylko pokażą nam nasze miejsca, ale także wyproszą osoby, które bezpodstawnie je zajęły.
5
Przyśpiewki oraz okrzyki - Nikt nikomu nie karze śpiewać na stadionie, ale jedno jest pewne - po jakimś czasie staje się to odruchem bezwarunkowym. Nucenie, gwizdanie oraz okrzyki radości to zachowania, które nawet laikowi nie są obce.
6
Ostania, myślę że najważniejsza rzecz to pozytywne nastawienie. Jeśli uważasz, że brać kibicowska to sami bandyci oraz margines społeczny, odpuść sobie i wybierz kino. Natomiast jeśli szukasz adrenaliny oraz przeżyć, którymi będzie warto zarazić swoich znajomych już teraz biegnij do sklepu po szalik, aby zacząć te piękną przygodę z futbolem.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Adrian
14.03.2011
bardzo fajny i przydatny poradnik