Ajurweda

Co to jest Ajurweda?
suszera - specjalista Tipy.pl

Ajurweda to pewien system medyczny wywodzący się z Indii. Polega on na utrzymywaniu równowagi między ciałem a duchem. W hinduskim sanskrycie oznacza naukę o życiu i długowieczności. Jej historia liczy ponad 5 tysięcy lat!
1
Każdy człowiek rodzi się z 3 charakterystycznymi siłami życiowymi(Doshe). Veta to siła odpowiadająca za ruch w organizmie, pitta kontroluje trawienie i procesy wytwarzania energii, kapha jest odpowiedzialna za budowę organizmu i jego stabilność.
2
Ważne jest to, aby zdać sobie sprawę z tego, że w ciele każdego człowieka dominuje tylko jedna cecha. Jest ona odpowiedzialna za nasz typ osobowości oraz podatność na określone choroby. Np. osoba, u której dominuje siła pitta jest wybuchowa a co za tym idzie, podatna na nadciśnienie tętnicze.
3
Lekarze stosujący metodę Ajurweda nie skupiają się na konkretnych narządach czy schorzeniach, ale na całym organizmie i umyśle. Ważnym elementem jest dla nich oczyszczenie istoty z toksyn, medytacja oraz zalecenie odpowiedniej diety chorym.

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

abcd
20.02.2020
Już wyjaśniam: ayurveda to najcięższe bałwochwalstwo i okultyzm
Olivia
05.01.2019
Polecam serdecznie masaże, które postawiły mnie na nogi.
arra
11.12.2017
Ja piję ajurwedyjski sok triphala na jelita i wątrobę. Rewelacja!!!
DariaSzczęsna
31.05.2016
Ja byłam na masażu ajurwedyjskim w Zielonej Górze. Dla mnie rewelacja. Dzięki właśnie tym masażom i salonowi Rasayan gdzie byłam poznałam ajurwedę i się zakochałam. Coś całkowicie odpowiedniego dla mnie. Nie dość że ja czułam się o wiele lepiej, moje samopoczucie to w dodatku pozytywnie wpłynęło na moją skórę. Poprawiło ją. Polecam zdecydowanie!