Przedłużane włosy

Jak dbać o doczepiane włosy?
Sooonia - specjalista Tipy.pl

Zadbanie o doczepione włosy nie dostarczy Ci dużo dodatkowej pracy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać włosy w dobrym stanie.
1
Mycie:

Utrzymuj włosy w czystości, gdyż kiedy zbiera się na nich brud i pot zaczynają one się plątać. Myj włosy po wykonywanych ćwiczeniach, basenie itd. Zanim przystąpisz do mycia, rozczesz porządnie włosy, a myjąc je kieruj się ku dołowi. Używaj dobrych szamponów, Twój fryzjer doradzi Ci jaki preparat będzie najlepszy dla Twojego rodzaju włosów. Podczas mycia najlepiej jest stopniowo moczyć i rozczesywać włosy, gdyż zdarza się iż zbyt duża ilość wody powoduje, iż zaczynają się one puszyć i plątać. Takie sytuacje występują najczęściej w przypadku doczepianych włosów o gorszej jakości.

2
Stylizacja:

Do czesania używaj szczotki z delikatnego włosia, zacznij od rozczesania końcówek, a następnie sukcesywnie posuwaj się w górę. Zawsze szczotkuj ruchem do dołu i nie szarp włosów. Szczotkuj je 2-3 razy dziennie. Największym wrogiem przedłużanych włosów jest gorąco. Bądź ostrożna przy używaniu suszarek i lokówek. Im więcej będziesz wystawiała włosy na ich działanie tym krócej będziesz się nimi cieszyć. Najlepszym sposobem jest pozwolenie włosom wyschnąć naturalnie.

3
Podczas ćwiczeń:

Podczas pływania noś czepek albo trzymaj włosy z dala od wody. Chlor i słona woda mogą spowodować plątanie się włosów i sprawić, że będą one matowe. Zaleca się wysokie upinanie włosów lub związywanie ich w kucyk podczas pływania i wykonywania innych ćwiczeń.

4
Podczas snu:

Nigdy nie zasypiaj z mokrymi włosami. Upewnij się, że Twoje włosy są idealnie suche zanim położysz się do łóżka. Dobrze jest również delikatnie związać włosy, gdyż zapobiegnie to ich splątaniu się.

5
Preparaty do pielęgnacji włosów:

Używaj dobrej odżywki (najlepiej bez spłukiwania), aby utrzymać miękkie włosy. Jednak nie przesadzaj, gdyż zbyt duża ilość odżywki czy jakiegokolwiek innego preparatu do pielęgnacji włosów, spowoduje ich puszenie się i plątanie. Unikaj preparatów zawierających alkohol, gdyż wysuszają one włosy. Zapytaj swojego fryzjera jakie produkty poleca dla Twojego typu włosów.

6
Zabiegi na włosach:

Nie wykonuj trwałej ondulacji, nie farbuj ani nie stosuj żadnych innych chemicznych zabiegów na swoich przedłużanych włosach. Pozwól aby Twój fryzjer się nimi zajął.

?

Wskazówki
* Generalnie najlepiej nie szczotkować sztucznych włosów i trzymać je jak najdalej od źródeł gorąca.
* Profesjonalne sztuczne doczepiane włosy mogą być szczotkowane w taki sam sposób jak naturalne włosy, jednak bardzo ważne jest, aby stosować w tym celu szczotkę o delikatnym włosiu i aby spryskiwać włosy specjalną odżywką.
* Twój fryzjer zna typ Twoich włosów. Zapytaj go co jest dla Ciebie najlepsze i jak dbać o swoje przedłużone włosy.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ola
05.08.2013
Jakie pierdoły. To czesać te włosy czy nie?