obrane jajko

Jak obrać jajko?

sid - specjalista Tipy.pl
obrane jajko
1 z 6
Niby banał, ale jednak czasami obieranie jajek nam po prostu nie wychodzi. Sposobów na obieranie jajek jest kilka. Poniżej przedstawiam jeden z nich. Spróbuj obrać jajko za pomocą łyżeczki. Tak, dobrze czytasz – łyżeczką. Zobacz jak się to robi.
1
obieranie jajka - krok 4
Ugotuj jajka na twardo. Wylej wrzątek i zalej jajka zimną wodą. Pozostaw jajka do wystygnięcia, aby bez problemu chwycić je w dłonie i się nie poparzyć.

Połam skorupkę jajka uderzając w nią tylną, wypukłą stroną łyżeczki.
2
obieranie jajka - krok 5
Znajdź miejsce na jajku, w którym bez problemu będziesz mogła włożyć łyżeczkę pod skorupkę.
3
obieranie jajka - krok 6
Włóż łyżeczkę pod skorupkę odrywając skorupkę od jajka.
4
obieranie jajka - krok 7
Skorupka powinna ładnie odchodzić od białka w miarę dużymi płatami.
5
obieranie jajka - krok 8
W końcu masz obrane jajko. Opłucz je i zjedz.
Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (31)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Jajo
14.03.2016
Jak już odnajdę miejsce gdzie łyżeczka swobodnie wchodzi pod skorupkę to po co mi ta łyżeczka?, rękami obiorę szybciej. Opiszcie sposób jak obrać jako bez uszkodzenia, gdy go po ugotowaniu i zalaniu jaja zimna wodą skorupka bardzo ciężko odchodzi i obranie jajka bez jego uszkodzenia jest praktycznie niemożliwe
Michał
14.03.2016
"(...) bez problemu będziesz mogła włożyć (...)".
Aha, czyli jak jestem mężczyzną, to autor z góry założył, że nie gotuję sobie jaj na śniadanie i artykuł mnie nie dotyczy? Fajnie...
Rafał
14.03.2016
W przypadku starego jajka sklepowego jest to możliwe. Nawet nie trzeba robić to łyżeczką skorupka łatwo odchodzi. Natomiast jeżeli jest to jako swojskie, (a wiem co mówię bo hoduję kury) - czyli świeże tzn. do tygodnia (zresztą dłużej nie leży) to nie ma możliwości tak obraćze skorupli. Reasumując jaka stare obierają się dobrze, a świeże niestety nie.
33latek
14.03.2016
2 slajdy by wystarczyly, bo 6 to troche przerost formy
jpszczelarz
14.03.2016
Tylko świeże jajko źle obiera ale jak się doda soli to nie ma znaczenia, jajko tygodniowe już się obiera dobrze
ewunia
14.03.2016
ja, gdy gotuje jajka chlodze je po ugotowaniu bardzo szybko i tluke skorupke - trzymajac jajka w zimnej wodzie - na jak najwiecej kawalkow. po tym skorupka odchodzi idealnie
xxx
14.03.2016
Jeśli ktoś ma problemy z obieraniem jajek to żaden trik mu nie pomoże
mario
14.03.2016
Tak jak masz świeże jajko to nawet ten trik ci nie pomoże jeśli błona kleji się do białka to ewentualnie czyste żółtko wydobędziesz tym sposobem.
milo
14.03.2016
W zasadzie to nie wszystko.... sa jajka do ktorych bialko przykleja sie i bardzo trudno oderwac skorupe. W niektorych przypadkach pomaga nablonek, ktory znajduje sie pod skorupa i ktory mozna probowac swiacgnac razem ze skorupa. nie zawsze jednak to sie udaje. wtedy obranie jajka tak by nie pozostalo bialko na skorupie jest bardzo trudnym zadaniem.
Pan Jacek
14.03.2016
Sześć stron "poradnika" o obieraniu jaja kurzego... No naprawdę można być pod duuużym wrażeniem.... No, ale zawsze jakąś wiedzę sie nabyło. :)