Jazda liściem na snowboardzie

Jak jeździć liściem na snowboardzie?
Sooonia - specjalista Tipy.pl

Następną rzeczą jaką powinieneś się nauczyć jest technika spadającego liścia. Jest to ćwiczenie, gdzie snowboardzista ślizga się do tyłu i do przodu na tej samej krawędzi deski, prawie jak liść spadający z drzewa. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do liścia snowboardzista może kontrolować drogę którą chce jechać. Ślad jaki będzie zostawać na śniegu, będzie miał wzór zygzaka. Technika spadającego liścia umożliwi Ci w przyszłości jazdę po trudnych i skomplikowanych stokach. Kiedy opanujesz już tą technikę, będziesz w stanie jeździć w każdym kierunku jakim zechcesz. Pomoże Ci ona również doskonalić umiejętność kontrolowania krawędzi.
1
Spadający liść snowboard 1
Zacznij tak tak zwykle. Jest to bardzo ważne, abyś patrzył w kierunku w którym chcesz jechać. Rozszerz nieco ramiona, a pomoże Ci to utrzymać równowagę. Nacisk połóż na przednią nogę.
2
Spadający liść snowboard 2
Jedź w poprzek spadającej linii stoku. Trzymaj równowagę na krawędzi palców. Nie zapomnij o utrzymywaniu kąta zjazdu w rozsądnym stopniu. Zatrzymaj się jak tylko dotrzesz do końca szlaku, zrób to poprzez przywrócenie kąta deski do linii spadku stoku.
3
Spadający liść snowboard 3
Trzymaj balans na krawędzi palców. Nie zmieniaj strony jazdy lub zacznij jazdę trawersem na piętach. Odwróć głowę i patrz przez ramię. Delikatnie zmień ciężar ciała na tylną nogę. Zjedź na drugą stronę zbocza.
4
Spadający liść snowboard 4
Cały czas utrzymuj dobry kąt jazdy. Upewnij się również, że jeździsz na krawędzi deski. Kiedy dotrzesz już do przeciwnego boku stoku, zmień kierunek i masę ciała na drugą nogę. Jedź stroną nosa deski i kontynuuj jazdę na krawędzi palców.
5
Spadający liść snowboard 5
W tym momencie z sukcesem wykonałeś pierwszy zjazd zygzakiem. Powtarzaj ten proces kilka razy do czasu oczekiwanych wyników.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie