Mrożony shot z cytryną

Jak zrobić galaretkę z wódką w cytrynie?

OlaSOlaS - specjalista Tipy.pl
Mrożony shot z cytryną
1 z 7

W artykule zaproponuję jak szybko przyrządzić mrożone szoty w skórce cytryny. Jest to doskonała opcja kiedy chcemy na imprezie zaskoczyć nową postacią drinków. Co najważniejsze zrobienie szotów jest naprawdę szybkie.

P

Rzeczy, których potrzebujesz
* 8 dużych cytryn
* 2 galaretki cytrynowe
* 1 szklanka wrzącej wody
* 1 szklanka wódki z cytryny
* 1/2 szklanki soku z cytryny
* 1/2 szklanki lodowatej wody
* 1/2 szklanki cukru, na zanurzenie

1
Mrożone szoty z cytryną 1
Pokrój cytryny wzdłuż na pół. Następnie użyj łyżki do wyciągnięcia miąższu z cytryny, pozostaw tylko skórkę.
2
Mrożone szoty z cytryną 2
Bądź uważny, żeby nie przeciąć skórki z cytryny. Zachowaj miąższ do wyciskania soku.
3
Mrożone szoty z cytryną 3

Następnym krokiem jest wyciśnięcie soku z cytryny. Pomoże ci w tym wyciskarka do owoców (wykorzystaj miąższ ze wcześniejszego kroku). Jednocześnie zagotuj 1 szklankę wody.

4
Mrożone szoty z cytryną 4

W dużej misce, połącz 2 galaretki cytrynowe z 1 szklanką wrzącej wody. Mieszać dotąd aż się rozpuści. Następnie dodaj wódkę, sok z cytryny i zimną wodę.

5
Mrożone szoty z cytryną 5
Do foremki na muffiny powkładaj skórki z cytryn, następnie wlej cytrynową miksturę do skórek. Umieść w zamrażarce do czasu zamrożenia na około 4 godziny.
6
Mrożone szoty z cytryną 5

Gdy już będą gotowe do spożycia, potnij cytryny na ćwiartki. Najlepiej jest to zrobić za pomocą ciepłego noża. Włóż nóż pod ciepłą wodę, osusz go i pokrój cytryny na ćwiartki. Na talerz wysyp 1/4 szklanki cukru. Obtaczaj z obu stron cytrynki w cukrze. Ułóż na talerzyku cytrynowe szoty i serwuj! Nawet ludzie którzy nie przepadają za mrożonymi szotami, polubią te, ponieważ są łatwe do zrobienia i oczywiście bardzo smaczne.

Strona 1 z 7

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

amak
23.11.2015
gdzie mój komentarz młodociany człowieczku w rurkach?
foxa
23.11.2015
Pomysl fajny/znany mi od dawna/ ale...wlasnie jest jedno małe "ale" : galaretka przechodzi gorycza od skórki cytrusa! Jak zbyt długo postoi gorycz jest wręcz nieznośna w smaku
nick
23.11.2015
komu sie bedzie chcialo to robic,bo ja wiem czy dobry pomysl,watpie aby sie rozpowszechnil.
zdzichu
23.11.2015
zbliża się adwent, a że jestem katolikiem to w tym okresie nie piję...no ale taką galaretkę to zjeść chyba mogę :) :)
amak
23.11.2015
A co to jest wódka z cytryny? Gdzie takie cuś nabyć?