Spis powszechny

Jak się spisać przez Internet? Powszechny Spis Ludności 2011
KasprzykKasprzyk - specjalista Tipy.pl

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia 2011 roku. W tym roku po raz pierwszy istnieje możliwość spisania się przez Internet. Z samospisu internetowego może skorzystać każdy w dniach od 1 kwietnia do 16 czerwca 2011r. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki i porady jak spisać się samodzielnie przez Internet.
1

Aby spisać się przez Internet wejdź na stronę www.stat.gov.pl albo www.spis.gov.pl.

2
Narodowy Spis Powszechny 2011 przez Internet - 1
Kliknij na zakładkę "FORMULARZE SPISOWE I INSTRUKCJE SPISOWE" a następnie na przycisk "WEJŚCIE DO SYSTEMU". Teraz znajdziemy się na stronie https://nsp2011.spis.gov.pl/nsp.form/.
3
Narodowy Spis Powszechny 2011 przez Internet - 2
Aby się zalogować do aplikacji należy najpierw uzyskać hasło. Hasło uzyskamy wypełniając formularz identyfikacyjny.
4
Narodowy Spis Powszechny 2011 przez Internet - 3
Aby uzyskać hasło dostępu do aplikacji wypełniamy pola formularza identyfikacyjnego. W odpowiednie pola należy wpisać swój pesel, nazwisko i imię, nip lub miejsce urodzenia i nazwisko rodowe matki, dane kontaktowe (telefon stacjonarny, komórkowy, adres e-mail) oraz zdefiniować hasło i wpisać kod z obrazka. Po wypełnieniu danych klikamy w przycisk "zaloguj" znajdujący się pod formularzem.
5
Narodowy Spis Powszechny 2011 przez Internet - 4
Po uprzednim podaniu NIP-u lub miejsca urodzenia i nazwiska panieńskiego matki wszystkie dane powinny się automatycznie wczytać. Teraz należy wybrać adres pod którym mieszkaliśmy w dniu 31 marca 2011 roku (adres taki sam, jak pobyt stały; taki sam jak pobyt czasowy, inny adres w Polsce, adres w innym kraju). Następnie potwierdzamy swój adres zamieszkania - nie będzie już w przyszłości możliwości jego modyfikacji.
6
Narodowy Spis Powszechny 2011 przez Internet - 5
Teraz należy odpowiedzieć na pytanie:

- Czy w miejscowości aktualnego zamieszkania mieszka Pan(i) od urodzenia (od urodzenia to znaczy nieprzerwanie lub przerwy w zamieszkaniu były krótsze niż 1 rok)?

Jeśli wybierzemy odpowiedź "NIE" wówczas musimy zaznaczyć w którym roku się przybyło lub powróciło do miejscowości zamieszkania oraz miejsce poprzedniego zamieszkania (w przypadku lat 2002-2011).

Na koniec klikamy na przycisk "dalej" znajdujący się na samym dole strony.
7
Narodowy Spis Powszechny 2011 przez Internet - 6
Wypełniamy pola dotyczące swojego stanu cywilnego, kraj urodzenia, obywatelstwo, narodowość, przynależność do innych narodów czy grup etnicznych oraz język używany w codziennych kontaktach domowych z osobami najbliższymi.
8
Narodowy Spis Powszechny 2011 przez Internet - 7
Teraz możemy spisać osoby małoletnie (ur. po 31 marca 1995), które z nami mieszkały w dniu 31 marca 2011 roku.
9
Brawo! Zostałeś spisany! Teraz możesz się wylogować.
10
Narodowy Spis Powszechny 2011 przez Internet - 8
Do formularza możesz powrócić przez okres 2 tygodni. Aby to zrobić należy wpisać w odpowiednich polach swój pesel oraz hasło.
?

Wskazówki
* Jeśli zapomnisz hasła musisz skontaktować się z call center - numer 0 800 800 800.

Strona 1 z 2

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

basia
11.06.2011
nie umiem zdefinitowac hasla nie wiem jak bo nie kumam pomozcie
blaszka17
04.05.2011
Mam ten sam problem co mel. Spisałam już całą rodzinę a siebie nie mogę. Mam 17 lat więc jestem traktowana przez system jako osoba dorosła a nie umiem się zalogować. Nie wiem co robić.
mel
23.04.2011
witam. nie mam jeszcze nr nipu, wpisujac w pola miejsce urodzenia i nazwisko rodowe matki nie moge uzyskac dostepu do serwisu ciagle wyskakuje ze pola weryfikacji sa nie prawidlowe co robic?
Wiesiek
01.04.2011
Co 5 osoba poddana zostanie badaniu reprezentacyjnemu a to oznacza, iż ważne pytania będą zadawane "wylosowanym" ludziom co może prowadzić do manipulacji mającej na celu pokazanie Polski nie takiej jaka jest ale takiej jaką pragnę widzieć decydenci. Zupełnie jak sondaże przedwyborcze...