Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Choroby Układu Pokarmowego > Jak stosować miód manuka?

Jak stosować miód manuka?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.4/5 (16 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Nowozelandzki miód manuka nie jest jeszcze u nas tak popularny, jak na przykład w UK. Szkoda, gdyż jest bardzo skutecznym elementem naturalnych metod leczenia. Oto krótki poradnik dotyczący stosowania tego miodu.
Rzeczy, których potrzebujesz:
miód Manuka - do kupienia w dobrych sklepach zielarskich lub w internecie (np. tutaj)
1
Kluczowym składnikiem jest Methylglyoxal, wykazujący działanie antybakteryjne. To od stopnia jego zawartości zależą właściwości miodu. Na tej podstawie określa się czynnik MGO, o którym informacja jest zawarta na opakowaniu.
2
Nie ma sztywnych wytycznych, jak należy spożywać ten miód, ponieważ nie jest on lekarstwem, a środkiem spożywczym. Optymalną ilością jest jednak 1 łyżeczka 2-3 razy dziennie, na pół godziny przed posiłkiem. Można go rozpuścić w odrobinie letniej wody – nie zmniejszy to jego skuteczności. Dawkowanie takie jest na tyle uniwersalne, że powinno się sprawdzić w każdym przypadku, jednak jeżeli chcesz go stosować ze względu na konkretne schorzenie, najlepiej będzie, jeżeli zasięgniesz porady lekarza.
3
Miód manuka MGO 100+ to miód o średnim stężeniu Methylglyoxalu. Ten oraz nieco silniejszy, manuka 250+, stosuje się w celu ogólnej poprawy odporności oraz samopoczucia. Najniższy, manuka 30+, spożywa się właściwie tylko dla smaku (miody te mają charakterystyczny smak, inny, niż nasze polskie miody).
Jak zrobić lewatywę?
Domowe sposoby na zaparcia
Jak przygotować się do gastroskopii?
Jak wyleczyć biegunkę?
4
Jeżeli chcesz spożywać miód manuka z myślą o wyleczeniu lub złagodzeniu objawów konkretnej dolegliwości, bardziej polecane są silniejsze wersje: manuka 400+ oraz manuka 550+. Są one pomocne w leczeniu wrzodów żołądka, bakterii Helicobacter, a także innych bakterii układu pokarmowego oraz bakterii gronkowca.
5
Bardzo ważne, że działanie tych miodów jest potwierdzone wieloma badaniami. Jeżeli od dłuższego czasu zmagasz się z dolegliwościami i chorobami układu pokarmowego, z pewnością zażyłeś już całą masę leków, które niekoniecznie pomogły lub pomogły tylko na jakiś czas, dając przy tym liczne skutki uboczne. Miód manuka jest produktem całkowicie naturalnym i warto spróbować. Nie zaszkodzi z całą pewnością, a bardzo możliwe, że przyniesie ulgę.
6
Miód ten, przy swoim niebywale silnym działaniu antybakteryjnym, stymuluje rozwój tzw. „dobrych bakterii” w jelitach. Złagodzi również dolegliwości reumatyczne.
7
Miód manuka można stosować również zewnętrznie, robiąc opatrunki na trudno gojące się rany. Z reguły opatrunek taki zmienia się 1-2 razy dziennie. Do takich zabiegów przeznaczone są najsilniejsze miody, 400+ i 550+. Aby zastosować je w wojnie z trądzikiem, nałóż punktowo i zaklej plasterkiem. Miód ten jest wskazany także w leczeniu ran cukrzycowych, a nawet wyjątkowo paskudnej w leczeniu bakterii, jaką jest gronkowiec złocisty. Pomaga również w innych schorzeniach dermatologicznych.
8
Miodu manuka, tak jak i innych miodów, nie należy rozpuszczać w gorącej wodzie, gdyż zbyt wysoka temperatura całkowicie niszczy jego właściwości.
9
Na efekty należy trochę poczekać. W przypadku stosowania na skórę powinien dosyć szybko pomóc, ale jeżeli stosujesz go np. ze względu na zespół jelita drażliwego, wyraźną poprawę możesz odczuć np. po 2 miesiącach. Nie zniechęcaj się więc, nie widząc natychmiastowych skutków – twoje ciało nie jest maszyną.
10
Miodu manuka, tak jak zresztą żadnych miodów, nie można podawać dzieciom poniżej 1 roku życia. Bądź jednak ostrożny, jeżeli cierpisz na cukrzycę. Najlepiej skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem. Zrezygnuj z miodu manuka, jeżeli jesteś uczulony na produkty pochodzenia pszczelego.
 3.4/5 (16 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
danka - 2011-04-04
Przydatne informacje. Dobrze, że coraz więcej pisze się o tym miodzie. Miód jest pyszny i bardzo zasmakował dzieciakom. Rzeczywiście pomaga w gojeniu ran, także tych trądzikowych.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Wiele osób podejmuję terapię lekową w celu szybkiego zobojętnienia  nadkwaśności żołądka, ale dla większości ludzi,...
Jak leczyć nadkwasotę żołądka?
Wiele osób podejmuję terapię lekową w celu szybkiego...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.