Tutaj jesteś: Zdrowie > Stomatologia > Ortodoncja > Jak czyścić zęby z aparatem?

Jak czyścić zęby z aparatem?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3/5 (2 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Dbanie o zęby z aparatem stałym wymaga wiele pracy, ponieważ trudno jest dotrzeć do wszystkich powierzchni zębów oraz części aparatu. Do utrzymania higieny zębów z aparatem ortodontycznym służą specjalne akcesoria. Poniżej znajdziesz kilka użytecznych wskazówek dotyczących dbania o zęby z aparatem.
1
Szczotkowanie zębów z aparatem

Ułóż szczoteczkę prosto. Trzymaj szczoteczkę pod kątem prostym i zacznij szczotkować od zewnętrznej strony zębów.

2
Szczotkowanie zębów

Najpierw szczotkuj zewnętrzną powierzchnię zębów. Szczotkuj zewnętrzną stronę zębów poprzez wykonywanie niewielkich kolistych ruchów, upewniając się przy tym, że czyścisz również zewnętrzną stronę zębów, znajdujących się z tyłu szczęki.

3
Ustawienie szczoteczki

Ustawienie szczoteczki. Ustaw szczoteczkę pod kątem (tak jak jest to przedstawione na zdjęciu obok) do góry, podczas mycia dolnych zębów, tak abyś był w stanie wyczyścić miejsca pomiędzy dziąsłem a zębami. Powtórz czynność również dla górnych zębów, tym razem ustawiając szczoteczkę pod kątem w dół.

4
Mycie górnych zębów

Górne powierzchnie żujące. Dokładnie szczotkuj górne powierzchnie żujące, znajdujące się w tylnej części szczęki po obu stronach.

5
Mycie dolnych zębów

Dolne powierzchnie żujące. Dokładnie szczotkuj dolne powierzchnie żujące, znajdujące się w tylnej części szczęki po obu stronach.

Jak wyprostować zęby bez aparatu?
Jak dbać o zęby z aparatem ortodontycznym?
Jak dbać o zdrowy uśmiech?
Jaki płyn do płukania jamy ustnej wybrać?
6
Wewnętrzna powierzchnia górnych zębów

Wewnętrzna powierzchnia górnych zębów. Szczotkuj wewnętrzną stronę górnych zębów, upewniając się przy tym, że czyścisz również zęby, znajdujące się w tylnej części szczęki.

7
Wewnętrzna powierzchnia dolnych zębów

Wewnętrzna powierzchnia dolnych zębów. Zakończ szczotkowanie poprzez wyczyszczenie wewnętrznej strony Twoich dolnych zębów, upewniając się przy tym, że myjesz również wewnętrzną stronę zębów znajdujących się z tyłu szczęki.

8
Szczoteczki do zębów z aparatem

Wyciorki (szczoteczki międzyzębowe, interdental). Są to szczoteczki przeznaczone do doczyszczania przestrzeni zębowych. Szczoteczki te są bardzo małych rozmiarów i są bardzo pomocne w czyszczeniu zębów, w miejscach wokół aparatu ortodontycznego.

9
Mycie zębów z aparatem

Użycie szczoteczki szczoteczki międzyzębowej (wyciorka, szczoteczki interdental). Szczoteczki międzyzębowe ułatwią Ci delikatne wyczyszczenie przestrzeni wokół aparatu i przestrzeni pod druciakami aparatu.

10
Nitkowanie zębów z aparatem

Dobra higiena jamy ustnej. Szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie oraz codziennie używanie nitki dentystycznej jest bardzo istotną częścią Twojego leczenia ortodontycznego.

 3/5 (2 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
joejoe - 2012-01-12
ja nie włoze wyciorka pomiedzy zeby ;p sorry nie mam przerw jak madonna
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Zapobieganie nieświeżemu oddechowi jest łatwiejsze niż myślisz. Z pewnością znasz niektóre przyczyny nieświeżego...
Jak zapobiec nieświeżemu oddechowi?
Zapobieganie nieświeżemu oddechowi jest łatwiejsze...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.