Ozdoby na szybę

Jak ozdobić okno na Dzień Świętego Patryka?
Sooonia - specjalista Tipy.pl

Z tego artykułu dowiesz się jak własnoręcznie zrobić zabawne i kolorowe ozdoby, które są świetnym pomysłem na ożywienie nieco okien w dziecięcym pokoju. Zrób wiele modeli w najróżniejszych kolorach, aby przykleić je na szybach, lustrach a nawet ramkach do zdjęć. Poniższe projekty, omawiamy na przykładzie symboli związanych z Dniem Świętego Patryka.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Farby puchnące puffy w różnych kolorach: czerwona, pomarańczowa, żółta, zielona, niebieska, fioletowa, biała i czarna.
* Pergamin
* Szablon (w przypadku omawianym w artykule chodzi o szablon tęczy)
* Spinacze do papieru lub zszywacz
* Ewentualnie: farby puchnące w kolorach jasny niebieski i jasny zielony

1
Tęcza na okno
Zrobienie większego modelu tęczy jest świetnym pomysłem na zabawę dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, ponieważ wymaga poświęcenia projektowi więcej czasu i cierpliwości niż niektóre z mniejszych projektów. Aby zrobić tęczę najpierw wydrukuj jej szablon, który następnie umieść pod pergaminem za pomocą zszywacza lub spinacza do papieru.
2
Robienie ozdób na okno
Zaczynając od góry tęczy, użyj farbek puchnących do zaznaczenia krawędzi tęczy, a następnie wypełnij je w całości kolorem. Barwy tęczy w kolejności od góry do dołu to: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i na koniec fioletowy.
3
Farbki puchnące
Kiedy już pomalujesz tęczę na kolorowo, użyj farbek puchnących do namalowania chmur. Aby uniknąć zmieszania się farb kolorowych z farbką białą próbuj malować pędzelkiem pod kątem tak, by jego końcówka była skierowana do dołu w stosunku do kolorowych ramek.
4
Wypełnij chmury białą farbą puchnącą, a następnie użyj opuszka swojego palca, aby nieco wygładzić chmurę.
5
Kapelusz na dzień Św. Patryka
Kapelusz na dzień Św. Patryka – Użyj zielonej farby puchnącej aby namalować i wypełnić kolorem kwadrat. Zostaw trochę miejsca pod kwadratem i skorzystaj z farby, aby namalować i wypełnić brzegi. Następnie użyj czarnej farby puchnącej, aby namalować wstążkę i farbki w kolorze jasnym zielonym, żeby przyozdobić kapelusz czterolistną koniczynką.
6
Szczęśliwe literki
Szczęśliwe literki: Na kartce papieru napisz słowo ‘lucky’ drukowanymi literami. Upewnij się, że wszystkie literki się stykają. Umieść pergamin na rysunku, obrysuj go, a następnie wypełnij wszystkie literki różnymi kolorami. My użyliśmy zielonej, żółtej, białej, jasno zielonej i pomarańczowej.
7
Malutka tęcza
Mini tęcza: Użyj fioletowej farby plakatowej aby namalować półkole. Następnie skorzystaj z jasno niebieskiej farbki, aby uwypuklić kolor fioletowy. Zwróć uwagę na to, żeby kolory się stykały. Kontynuuj malowanie kolorami, kolejno: żółty, pomarańczowy i na samym końcu czerwony.
8
Dzbanek złota
Dzbanek złota: Używając czarnej farbki puchnącej, namaluj zdeformowane koło, tak żeby miało spłaszczony dół. Domaluj obręcz u góry i wypełnij kształt dzbanka czarnym kolorem. Za pomocą żółtej farby puchnącej namaluj złote monety.
9
Koniczyna
Koniczyna: Skorzystaj z jasno zielonej farby, aby namalować zielone serce. Namaluj 3 takie serca (spójrz na zdjęcie), tak żeby wszystkie się stykały, a następnie dorysuj do nich łodygę. Wszystko wypełnij jasno-zielonym kolorem.
10
A teraz ta trudniejsza część, czyli czekanie! W zależności od rozmiaru modelu i tego jak gęste są Twoje farbki puchnące, projekt będzie potrzebował przynajmniej 4-6 godzin żeby wyschnąć. Pozostawienie go na całą noc jest jednak zdecydowanie najlepszym wyjściem.
11
Ozdoby na okno dla dziecka
Kiedy ozdoby są już suche, delikatnie podnieś jeden róg i odklej od pergaminu, a następnie naklej na oknie lub lustrze.
!

Uwaga!
* UWAGA: Jeżeli szyby w Twoich oknach są zimne, ozdoby mogą się na nich nie utrzymać. Wtedy zamiast okien, spróbuj udekorować lustra i zdjęcia rodzinne.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie