Pisanki z materiału

Jak zrobić pisanki z materiału?

Sooonia - specjalista Tipy.pl
Pisanki z materiału
1 z 10
Poniżej znajdziesz mały poradnik odnośnie tego, jak zrobić pisanki z materiału. Są one nieco większych rozmiarów niż normalne jajka, a dodatkowo wykonanie takich pisanek stwarza idealną okazję do tego, aby pozbyć się wszystkich niepotrzebnych skrawków materiału, które gromadziły Ci się w domu przez dłuższy czas.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Pikowana bawełna, len lub inny nierozciągliwy materiał w jednym lub w większej ilości wzorów.
* Nici
* Włókno, wata lub inne podobne poliestrowe tworzywo lub jakiś inny produkt, którym będzie można wypchać jajka.
* Nożyczki
* Szpilki
* Igły do szycia
* Wzór (najlepiej wydrukować go na kartonie, aby łatwo było go odrysować).

1
Szablon jajka
Obok znajdziesz szablon jajka. Będą ci potrzebne 4 takie same części.
2
Pisanka z materiału 2
Wytnij kawałki szablonu i umieść prostopadle do obrębu materiału, odrysuj wzór ołówkiem i wytnij cztery kawałki z wybranych fragmentów tkanin. Możesz jednocześnie wyciąć nawet cztery części z tego samego materiału, poprzez kilkakrotne złożenie tkaniny.

(Rada: Jeżeli używasz skrawków i nie wiesz, którędy przebiega obręb tkaniny, sprawdź w którą stronę materiał lepiej się rozciąga. Materiał zazwyczaj jest bardziej rozciągliwy przebiegając prostopadle do obrębu i mniej rozciągliwy jeśli biegnie równolegle. W tym przypadku lepiej będzie jeśli materiał będzie się rozciągał z góry jajka do dołu, a nie na boki, ponieważ nie chcemy żeby jajko wyszło za grube kiedy będziesz je wypychać. Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to przedstawiłam).
3
Pisanka z materiału 3
Złącz fragmenty ze sobą, po to aby je zszyć. Pamiętaj o tym, żeby zawsze zwracać uwagę, na to który koniec jest ‘górą’ jajka. Przyłóż do siebie prawą stroną dwie części materiału, jeśli ułatwi Ci to pracę, możesz chwycić je szpilką. To samo zrób z pozostałymi dwoma fragmentami materiału. Przenieś dwie kropki z wzoru na fragmenty tkaniny, które są na górze. Jeżeli używasz dwóch różnych materiałów, upewnij się że obie pary składają się z tkanin w dwóch wzorach i, że w obu zestawach ten sam rodzaj materiału jest u góry.
4
Pisanka z materiału 4
Prowadź ścieg wzdłuż prawej strony jednego z zestawów jajek, od górnej kropki do dolnej kropki. To samo zrób z pozostałym drugim zestawem.
5
Pisanka z materiału 5
Połącz razem obie połówki. Przewróć zestawy jajek na prawą stronę, a następnie umieść w środku drugiego zestawu jajek, tak aby prawe strony materiału znajdowały się wewnątrz.
6
Pisanka z materiału 6
Dopasuj ściegi na górze i na dole i zepnij je szpilkami. (UWAGA: zauważ fioletowe atramentowe znaki na dolnej stronie zdjęcia poniżej, które wskazują miejsca, w których zostawię dziurę potrzebną do wypchania jajek).

Zszyj obie połówki ze sobą. Szyj dookoła zewnętrznej krawędzi jajka, zostawiając około 2,5-centymetrową dziurę, aby móc potem odwrócić materiał na drugą stronę i wypchać jajko.

Przytnij wystające nitki, dbając o to, żeby nie przeciąć szwów i pozostawiając je szerokie w okolicy dziury.
7
Pisanka z materiału 9
Odwróć jajko przez dziurę na drugą stronę. Powinno wyglądać mniej więcej tak:
8
Pisanka z materiału 10
Wypchaj jajko dokładnie watą lub innym tworzywem i zamknij dziurę drobniutkim szwem.
9
Pisanki z materiału
Voila! Zrobiłaś swoje pierwsze jajko!
Strona 1 z 10

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Oliwia
04.04.2012
super pomysł ja dałam mojej naj taką pisanke z materiałem thx za pomysł pozdro