kartka wielkanocna kurczaczek

Jak zrobić kartkę wielkanocną w kształcie kurczaka?
MalwinaMalwina - specjalista Tipy.pl

Wielkanoc pełna jest symboli i to nie tylko religijnych. Na kartkach wielkanocnych królują zajączki i kurczaczki. Podobnie jest i w tym przypadku. Jednak przedstawiona tutaj kartka jest dość nietypowa. Nie tyle wyróżnia się motywem kurczaczka, co ... no właśnie - ona jest kurczaczkiem.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Żółty brystol
* Klej
* Kolorowe kartony w różnych kolorach i wzorach (na przykład takie)
* Dwa czarne guziki
* Nożyczki
* Taśma piankowa (do kupienia tutaj)
* Ołówek

1
Złóż kawałek żółtego brystolu na pół. Narysuj na nim jajowaty kształt tak, by jedna jego krawędź przylegała po części do miejsca zgięcia. Wytnij ten kształt. Będzie to szkielet twojej kartki.
2
Nożyczkami wystrzęp górną część kartki, podobnie jak na zdjęciu. Uważaj, żeby nie przeciąć miejsca zgięcia kartki. Chcesz przecież, żeby można ją było rozłożyć i napisać w środku życzenia.
3
Na górze kartki przyklej dwa czarne guziki. Będą to oczy kurczaczka
4
Z kawałka pomarańczowego kartonu wytnij trójkąt. Wygnij jego środek nawijając go na chwilę na ołówek. Od spodu trójkąta naklej kawałek taśmy gąbki. Odklej warstwę zabezpieczającą taśmę i przyklej dziób w odpowiednim miejscu kartki. Dzięki taśmie - gąbce dziób będzie ładnie odstawać.
5
Teraz przygotuj papier kolorowy lub dekoracyjny karton. Powycinaj różnokolorowe paski i przyklej je na kartce w wybranej przez siebie kolejności. Jeśli chcesz, ozdób brzeg górnego paska nożyczkami dekoracyjnymi. Gdy przykleisz już wszystkie pasy, przytnij je tak, by nie wystawały poza krawędzie kartki.
6
Przyłóż kartkę ciężką książką i poczekaj, aż klej dobrze wyschnie.
7
kartka wielkanocna - kurczaczek
Teraz nadeszła pora na nóżki kurczaczka. Moje mają kształt serduszek, ale możesz zrobić je również w bardziej tradycyjnej formie. Jak widzisz na zdjęciu obok, nóżki mają formę składanej harmonijki. Dzięki temu nie tylko fajnie wyglądają, ale można je również w łatwy sposób złożyć i schować kartkę do koperty.
8
Żeby zrobić takie nóżki, najpierw wytnij z brystolu dwa serduszka. Następnie wytnij dwa identyczne kartonowe paski. Złóż każdy z nich w harmonijkę. Jeden jej koniec przyklej za pomocą taśmy dwustronnej do serduszka, a drugi zamocuj po wewnętrznej stronie kartki.
9
Możesz również dodatkowo udekorować kurczaczka. Ja postanowiłam wyposażyć mojego w kilka papierowych kwiatków. Przed naklejeniem ich na kartkę, lekko powyginałam ich płatki, żeby sprawiały wrażenie wypukłych. Środek jednego z kwiatków zrobiłam z guzika. W przypadku tych dekoracji również sprawdzi się dwustronna taśma-gąbka.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (8)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

wercia1234
09.03.2016
Ładne też chce zrobić tą kartke:) :) :)
ula
20.02.2013
subcio
ula
19.02.2013
subcio
lori66534
12.01.2013
Świetne kartki. co roku sama robię kartki ale tym razem zainspiruję się tym pomysłem. super ci to wyszło na prawdę podziwiam oryginalność i pomysłowość wykonania. idealnie dobrane proporcje co mi niekoniecznie się udaje zrobić co tu dużo gadać gratuluję wykonania! coś niesamowitego.
Paula
04.04.2012
Super Ci to wyszło. Ja też potrzebowałam kartki na technikę =) I znalazłam.Ale nie rozumiem nóżek =(
Najwyżej nie będzie stać ;D
Dzięki Serdeczne Za Pomysł. Biorę się do roboty ;D
barto
27.03.2012
fajne
Tecnica;)
15.03.2012
Super pomysł na kartkę :) Nie wiedziałam jak zrobić coś fajnego na ocenę z techniki no i znalazłam to cudo. Super :D
monia230777
15.03.2012
Super