Zamarznięty zamek w drzwiach samochodu

Jak otworzyć zamarznięty zamek w aucie?
MatMat - specjalista Tipy.pl

W zimowy poranek, spiesząc się do pracy może czekać Cię niemiła niespodzianka a mianowicie zamarznięty zamek w drzwiach samochodu. Możesz przygotować się wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Po pierwsze musisz wyjść z domu trochę wcześniej, aby nie spóźnić się do pracy, a po drugie możesz wykorzystać proste narzędzia, które pomogą dostać się do samochodu.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Typowy odmrażacz do zamka (najlepiej mały, kieszonkowy),
* Zapalniczkę,
* Plastikową butelkę z wrzątkiem lub termofor,
* Suszarkę – opcjonalnie

1
Podgrzej zapalniczką metalową część klucza i gdy już gorący szybko próbuj wkładać w zamarznięty zamek. Oczywiście jeżeli masz odmrażacz do zamka, nie musisz podgrzewać klucza.
2
Gdy uda ci się włożyć klucz, ale mimo to nie możesz otworzyć zamka, podgrzej go zapalniczką jeszcze raz, wsadź do zamka i poruszaj kluczem w prawo i lewo odmrażając zamknięcie wewnątrz.
3
Spróbuj podgrzać klucz ponownie, i powtórz czynność aż do skutku, czyli aż zamek wewnątrz odmarznie i puści.
4
Możesz próbować odmrozić zamek poprzez przykładanie do niego plastikowej butelki wypełnionej gorącą wodą. Zamiast butelki jeszcze lepszy będzie termofor z wrzątkiem.
5
Jeśli nie masz ani odmrażacza, ani zapalniczki ani butelki z gorącą wodą, spróbuj przyłożyć palec do zamka na kilka minut, może akurat ciepło palca wystarczy, aby udało się go otworzyć.
?

Wskazówki
* Postaraj się parkować samochód w miejscach do których dostają się promienie słońca, wówczas łatwiej uniknąć zamarzniętych zamów i przymarzniętych drzwi.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

rybkaszarotka
11.12.2017
No mi się wydaje, że najłatwiej zainwestować w porządny odmrażacz do zamków, których przy okazji tych zamków nie zepsuje (kiedyś, jeszcze w starym samochodzie się tak niestety stało. ale to mój błąd - kupiłam bardzo tani odmrażacz w biedronce). Kupuję porządne, renomowane produkty
Patryk
20.01.2016
A nie wpadliście na to, że można po prostu nabrać głęboki wdech i wydmuchać do zamka? U mnie się sprawdza tyle tylko, że czasem mechanizm zamarza w środku i tu już tylko poradzić można smarując elementy po rozebraniu panelu z drzwi. Pozdrawiam
and
12.03.2015
w żadnym razie nie używać płynu hamulcowego,jak chcesz mieć sprawne zamki,płyn ma właściwości żrące
olo
09.01.2015
ad punkt 5 , lepiej przyłozyc język ,jest znaczaco cieplejszy ...polecam szybko i skutecznie
ja
09.12.2011
Za niecałą stówkę kupuje się sterownik z pilota i spokój z zamarzaniem i zużywaniem się zamka. Zużyty zamek, to raj dla złodzieja.
karolina66a
04.01.2010
pomaga tez odrobina plynu hamulcowego