Zamarznięte auto :)

Jak otwierać zamarznięte drzwi w samochodzie?
MatMat - specjalista Tipy.pl

Rano wstajesz, śpieszysz się do pracy, biegniesz do samochodu a tu niespodzianka. Drzwi przymarzły... W tej sytuacji nie powinieneś ciągnąć drzwi zapierając się o nie nogami - uszkodzisz uszczelki albo się jeszcze sam skrzywdzisz. Musisz pogodzić się z tym, że popadłeś w tarapaty. Istnieje kilka sposobów na otwarcie drzwi i dostanie się do samochodu, ale nie ma na to 100% gwarancji.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* rękawiczki
* pogodzenie się z losem
* telefon

1
Najpierw zadzwoń w to miejsce dokąd się wybierałeś, aby uprzedzić, że się spóźnisz.
2
Jeżeli drzwi od strony kierowcy się nie otwierają, próbuj otwierać inne drzwi. Szczególnie te, na które które stoją w słońcu albo są od wschodniej strony. Pociągnij delikatnie za klamkę, jeżeli się nie otwiera spróbuj delikatnie szarpnąć, ale nie ciągnij na siłę, bo popękają uszczelki.
3
Ubierz na ręce grube rękawice i spróbuj palcami naciskać lód wzdłuż drzwi starając się go rozkruszać wyjmować kawałki. Próbuj co pewien czas otworzyć drzwi.
4
Jeżeli powyższe manewry nie pomogą otworzyć drzwi, sprawdź tylny bagażnik. Jeżeli się otworzy spróbuj wczołgać się przez niego do auta. Szczególnie nie powinno to sprawić większej trudności jeżeli masz hatchback.
5
Zapal samochód i włącz ogrzewanie. Odczekaj przynajmniej 5 minut i spróbuj otworzyć drzwi z wewnątrz. Otwierając na siłę drzwi nawet z wewnątrz, może uszkodzić uszczelki.
6
Jeżeli masz możliwość i czas, spróbuj podciągnąć zasilanie elektryczne w okolice auta i podłączyć suszarkę, kierując strumień ciepła wzdłuż zamarzniętej szczeliny drzwi. Nie trzymaj jej w jednym miejscu, tylko przesuwaj w górę i w dół i jak widzisz że lód się roztopił, spróbuj palcami go delikatnie usuwać.
?

Wskazówki
* Postaraj się parkować samochód w miejscach do których dostają się promienie słońca, wówczas łatwiej uniknąć zamarzniętych zamów i przymarzniętych drzwi.
* Spróbuj posmarować uszczelki cienką warstwą wazeliny (taką do samochodów), tłuszcz powinien zapobiec przymarznięci drzwi wzdłuż uszczelek. Uważaj jednak, aby nie ubrudzić ubrania wsiadając do auta.

!

Uwaga!
* Nie używaj żadnych ostrych narzędzi do odkucia lodu z drzwi, bo możesz uszkodzić uszczelki, farbę albo zrobić sobie krzywdę,

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (17)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

seczynski
18.12.2018
ja zawsze zapobiegam i używam sprayu przeciw zamarzaniu uszczelek
Romek
15.01.2018
Co robić, gdy będąc w samochodzie, zamarzły drzwi np. od strony kierowcy, i nie dało się się ich otworzyć od wewnątrz, chcąc wyjść z samochodu?. Klamka otwierająca drzwi była luźna, drzwi się nie otwierały od środka. Zdarzyło mi się także, że drzwi od strony pasażera także były zamarznięte.

tyran
11.12.2017
wystarczy kupić dobry środek na bazie silikonu K2 ma dobry silikon i nakładam stosunkowo rzadko i przy takich zimach, jakie ostatnio są u nas w kraju, to naprawdę bardzo dobrze się sprawdza
alutka
03.12.2017
ten artykuł powinien sie nazywać "jak wejść do samochodu jeżeli zamarzną Ci drzwi" a nie jak je otworzyć :)
kch
12.01.2015
a jak sie wczolgac do FIATA 126P ??????
derty
12.01.2015
trochę kabla i suszarka do włosów;)
jo
12.01.2015
może śmieszne ale kilo soli załatwi sprawe
Eros
09.01.2015
Ubierz na ręce grube rękawice ???
Ubiera to się choinkę a rękawicę to się wkłada na rękę.
Proponuję redaktorkowi kupić prezerwatywę i ją sobie "ubrać"
kaz
18.11.2014
fajnie wszyscy tu się mądrkują ,ale nikt tu nie zauważył ,że najczęściej zamarzają siłowniki od centralnego zamka i wtedy ani kluczyk ,ani nic nie pomaga nawet sikanie , gdyż zostaje nam tylko najczęściej wejść przez bagażnik. Centralny zamek /silownik poci się i nagle jak mrozik łapie to jest pozamiatane i tu fajne powiedzenie soryy taki mamy klimat hej
Buka
14.01.2013
Na wszelkich bogów. "Nie ciąg"!? Czy autor jest z Kielc..?