Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Ogrody > Szkodniki, Choroby, Problemy > Jak opryskiwać drzewa owocowe?

Jak opryskiwać drzewa owocowe?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.5/5 (11 ocen)
Oceń 
Udostępnij
W większej części kraju opryskiwanie drzew owocowych jest koniecznością, jeśli chcesz by Twoje drzewa i owoce były zdrowe. Jeśli nie żyjesz na dobrym do hodowli owoców terenie i nie zdecydujesz się na opryskiwanie drzewek, może to doprowadzić do tego, że owoce staną się po prostu niejadalne, z powodu zbyt dużej ilości szkodników i chorób. Jeżeli nie chcesz używać preparatów chemicznych możesz równie dobrze zdecydować się na te organiczne. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych informacji odnoszących się do tego jak opryskiwać swoje drzewka we własnym ogródku.
1

NARZĘDZIA:


Dobre narzędzia zawsze sprawią, że praca będzie łatwiejsza do wykonania. Po pierwsze upewnij się, że zainwestowałeś w porządny opryskiwacz.

2

PREPARATY DO OPRYSKIWANIA DRZEW OWOCOWYCH:


Na rynku dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do opryskiwania drzew owocowych. Najbardziej popularne preparaty to te ekologiczne i zawierające olejek mineralny, który jest zazwyczaj stosowany po to, aby udusić szkodniki oraz te preparaty, które zawierają miedź i siarkę, gdyż bardzo dobrze przeciwdziałają one grzybom. Jednak należy pamiętać, że środki zawierające siarkę nie powinny być stosowane do opryskiwania drzewek mandarynkowych. Należy również odczekać około 30 dni z użyciem produktów siarkowych, jeżeli wcześniej opryskaliśmy drzewka jakimkolwiek środkiem zawierającym olejki. Ostatnio pojawiły się także preparaty zawierające glinkę porcelanową (kaolin), która ma formę białego proszku i zwykle jest używana w przemyśle papierniczym. Kaolin ma bardzo dobre wyniki w zwalczaniu szkodników i ostatnimi czasy ulubiło go sobie wielu sadowników, więc warto go wypróbować. Glinka porcelanowa jest dostępna na rynku w formie preparatu o nazwie ‘Surround’.

Jak zwalczać wełnowce?
Jak odmłodzić stare drzewa owocowe?
Jak odstraszyć sarny?
Jak się pozbyć stonogi murowej?
3

JAK OPRYSKIWAĆ DRZEWA:


Wybierz spokojny dzień, ponieważ wiatr rozwieje preparat dookoła, a Tobie ma zależeć na tym, aby uzyskać dokładną powłoczkę na drzewie, począwszy od końcówek gałęzi aż do podstawy pnia. Możesz również opryskać teren dookoła drzewa i korzenie. Większość preparatów jest toksycznych dla ryb, więc upewnij się, że środek, którym opryskujesz drzewa, nie będzie ulatniał się gdzieś w pobliżu stawu. Jeżeli używasz jakichkolwiek chemikaliów, nawet tych organicznych, ważne jest aby zawsze nosić rękawice i specjalne okulary.

4

KIEDY OPRYSKIWAĆ DRZEWA:


Ustanowienie schematu oprysków będzie zazwyczaj zależało od klimatu w Twojej okolicy, szkodników i występujących problemów, a także od rodzaju drzewa. Ogólnie powinieneś wykonać jedno, nie zawierające olejków opryskiwanie w trakcie zimy, kiedy drzewa są w stanie uśpienia i są bezlistne, zanim pączki kwiatów się rozwiną należy wykonać opryskanie przeciwgrzybiczne, a kiedy płatki kwiatów już całkowicie opadną będziesz potrzebował wykonać przynajmniej jedno opryskiwanie całościowe. Nigdy nie przeprowadzaj oprysków drzew w trakcie kwitnienia, aby nie wyrządzić szkody pszczołom.

 3.5/5 (11 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
grazyna2 - 2013-05-06
Nie sądzę, aby opryskiwanie było wskazane. Leosze i zdrowsze sa owoce bez opryskiwania
Truskawki to bardzo smaczne i przydatne owoce. Robimy z nich dżemy, soki, konfitury, nalewki oraz smakowite desery. Z...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Sadzenie śliwy jest proste a drzewko to dobrze rośnie w większości rejonów w Polsce. Śliwa osiąga wielkość około 7-8...
Jak sadzić śliwę?
Sadzenie śliwy jest proste a drzewko to dobrze rośnie w większości rejonów w Polsce...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.