Tutaj jesteś: Hobby, Gry i Zabawy > Gry i Karty > Karty > Jak robić sztuczki z kartami?

Jak robić sztuczki z kartami?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.3/5 (4 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Tyle razy widzieliśmy to na filmach: pokazanie widzom karty i poproszenie jej o zapamiętanie, po czym chowamy je w talii kart i wyciągamy dokładnie tą samą, którą wcześniej widzowie zapamiętali. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak te sztuczki są robione i sam miałeś ochotę spróbować, poniżej znajdziesz instrukcje. Poniższa sztuczka nie jest może dokładnie tą z filmów, tylko lekko zmodyfikowaną wersją, lecz równie efektowną.
1
Sztuczka polega na pokazaniu widzom czterech asów, schowaniu ich w talii i poproszenie o wybranie dowolnej karty tak, aby pokazało się, że jest to właśnie as.
Plusem triku jest to, że po kilku ćwiczeniach poradzi sobie z nią nawet początkujący magik. Wymaga jedynie umiejętności podnoszenia karty na palcu, przy czym pierwsze koślawe próby możemy z powodzeniem ukryć kartami znajdującymi się w długiej dłoni.
2
Na początek wyjmij na oczach wszystkich obserwujących, asy z talii, jednocześnie pokazując resztę kart, dzięki czemu widzowie upewnią się, że nie jest to trefna talia składająca się z samych asów.
3
Składając wachlarzyk z asów, dyskretnie podważ małym palcem spodnią kartę, na którą kładziemy nasze asy, po czym zbieramy je razem z tą podważoną kartą i układamy na wierzchu koszulkami do góry (ze spodu zamiast czterech asów bierzemy pięć kart – cztery asy plus jedna dodatkowa, przy czym po przełożeniu ta dodatkowa karta będzie na samym wierzchu).
Jak rozwiązać sudoku?
Jak tasować karty?
Jak zrobić sztuczkę karcianą z czterema asami?
Jak zabić nudę?
4
Zbieramy z wierzchu cztery karty i odkładamy je koszulkami do góry informując widzów, że są to te cztery asy.
Pamiętajmy, że teraz na wierzchu tali jest teraz ostatni z czterech asów.
5
Rozkładamy przed kimś wachlarz z kart i prosimy o wybranie dowolnej i przyjrzenie się jej. Po zapamiętaniu widz odkłada kartę na wierz.
My możemy przełożyć talię, lub nawet poprosić o to widza.
6
Odkrywamy teraz odłożone cztery karty i udajemy zdziwienie, że są tam jedynie trzy asy. Zaczynamy szukać czwartego w pozostałej tali, a gdy go znajdujemy wiemy, że karta leżąca na nim jest tą, którą poprzednio wybrał widz. Jednym słowem as odnalazł wybrana kartę.
7
Triku najlepiej uczyć się już z kartami w ręce czytając kolejne kroki. Na początku wydaje się to nieco chaotyczne i bezsensowne, jednak po dokładnym zrozumieniu i kilku próbach dojdziemy do wniosku, że jest to sztuczka wręcz banalna.
8
Oczywiście podczas wykonywania triku najważniejsza jest pokerowa twarz oraz zachowanie w miarę podobnej prędkości ruchów, jeśli zaczniemy zbyt długo kombinować przy kartach w pewnym momencie, od razu zostaniemy zdemaskowani.
 3.3/5 (4 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Nie wiem jak u was, ale w moim przypadku, kiedy powietrze robi się nieco chłodniejsze, włosy stają się całkowicie...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jest to bardzo przekonywująca sztuczka. Magik pokazuje kopertę i wyjaśnia, że znajduje się w niej kartka z wypisaną na...
Jak zrobić sztuczkę karcianą z przepowiednią w kopercie?
Jest to bardzo przekonywująca sztuczka. Magik pokazuje...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.