Parkowanie samochodu

Jak znaleźć wolne miejsce do parkowania?
Anemon - specjalista Tipy.pl

Parkowanie samochodu w mieście wymaga nie lada cierpliwości i sprytu. Nie jest to zadanie proste, szczególnie dla osób nerwowych i nie cierpiących zwłoki.
1
Zdecyduj jak długą drogę możesz przebyć pieszo do pracy po zaparkowaniu samochodu. Nie parkuj 2 kilometry dalej od miejsca do którego się udajesz. To mija się z celem.
2
Określ wartość swojego samochodu. Jeśli jest stary, ma wgniecenia czy porysowania, wówczas łatwiej będzie Ci znaleźć miejsce do parkowania (nie będziesz się aż tak przejmować kolejną rysą.) Jeśli auto jest nowe wówczas miejsce do parkowania musi być całkowicie bezpieczne - np parking płatny.
3
Parkuj w pobliżu miejsc publicznych, gdzie w godzinach pracy jest mały ruch, tj. teatr, kino itp. Ludzie w godzinach porannych całkowicie zapominają o istnieniu takich miejsc.
4
Możesz parkować w miejscach do rozładunku i załadunku towarów w godzinach w których wiesz, że ich nie będzie.
5
Poszukaj miejsca do parkowania w miejscach szczególnie ruchliwych, tj. restauracje z jedzeniem na wynos, wypożyczalnie itp. W takich miejscach ludzie często przyjeżdżają i odjeżdżają.
6
Pamiętaj, że aby zaparkować auto nie potrzebujesz nie wiadomo ile miejsca. Zatrzymaj się i uważnie się rozglądnij. Jest wiele miejsc do parkowania, obok których się przejeżdża bo wydaje się nam że znajdziemy gdzieś więcej miejsca lub bardziej dogodne miejsce. Takie postępowanie jest stratą czasu.
7
Jeśli znasz dobrze parking na którym szukasz miejsca z pewnością wiesz również, które z samochodów są nie używane (bo np. są popsute lub ich właściciel wyjechał na dłuższy okres). Wówczas bez problemu możesz takie auto zastawić. Najważniejsze jest tylko to, aby zrobić to w taki sposób, aby inne auta mogły bez problemu wyjechać (albo nawet z problemem, ale aby wyjechały i nie porysowały swojej i twojej karoserii).
8
Zdecyduj się do zaparkowania auta nieco dalej, niż zamierzałeś i pieszo pokonaj resztę dystansu. Może okazać się że tym sposobem szybciej dotrzesz do celu, niż jak będziesz jeździć wkoło szukając wolnego miejsca.
9
Jeśli szukasz miejsca koło supermarketu należy zastosować metodę tropiciela. Zaczaj się w samochodzie zaraz obok wyjścia ze sklepu i śledź pierwszą osobę, która z niego wyjdzie. Poczekaj, aż ta osoba przeładuje zakupy ze swojego wózka do auta i odjedzie. Cały czas ją śledź i bądź w pobliżu, aby ktoś inny Cię nie ubiegł.
10
Jeśli masz smarta możesz parkować nim gdzie tylko chcesz. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Możesz przywiązać auto do latarni udając, że to rower, zaparkować pod ciężarówką, w budce na parkingu gdzie stoją wózki sklepowe itp.
11
miejsce do parkowania
Właściwie to miejsca do parkowania są wszędzie, wystarczy się tylko uważnie rozglądnąć i użyć swojej wyobraźni.
?

Wskazówki
* Korzystaj ze środków transportu publicznego zawsze kiedy to możliwe,

!

Uwaga!
* Nie parkuj w miejscach odludnych i ciemnych, mimo iż tam właśnie znalazłeś kuszące wolne miejsce. Najwyraźniej jest jakiś powód, że jest nikt tam nie parkuje.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie