Tutaj jesteś: Miłość, Przyjaźń i Rodzina > Rodzina > Kłótnie Rodzinne > Jak poradzić sobie z teściową?

Jak poradzić sobie z teściową?

Stopień trudności: trudne
, specjalista Tipy.pl
 3/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Większość kobiet posiada wspaniałe teściowe. Niestety jest grupa kobiet, która nie ma tego szczęścia a wręcz można powiedzieć, że ma ogromnego pecha – wredną teściową. Dla tych, które są w tej mniej uprzywilejowanej grupie mam kilka porad jak poskromić mamusię swojego męża. Oto 10 sposobów by poskromić wredną teściową.
1
Państwo młodzi z teściową

Odseparuj się


Czasem warto odsunąć się na drugi plan i na spokojnie przemyśleć sporną sytuację. Na pewno nie będziesz narażona wówczas na kolejną niemiłą sytuację i pogłębienie przepaści, która was dzieli. Lepiej zastanowić się i pomyśleć nad dobrym rozwiązaniem konfliktu, które zadowoli zarówno ciebie jak i twoją teściową. Musisz w końcu pamiętać, że to matka twojego męża, a rodziców się nie wybiera. Pewne jest to, że gdy znajdziesz dobre rozwiązanie nadchodzące święta nie będą przyprawiały cię o niemiły dreszczyk.

2

Nie bierz wszystkiego do siebie


Zachowanie twojej teściowej niekoniecznie musi świadczyć o jej uprzedzeniu bezpośrednio do Ciebie. Wiele matek nigdy nie zaakceptuje faktu, że jej synek stał się mężczyzną, który pragnie założyć własną rodzinę. Wiele z nich ma obsesje na punkcie swojego dziecka do tego stopnia, że żadna kandydatka nie będzie na tyle dobra, aby trwać u boku jej synka. W momencie, kiedy wiążesz się synem tak zaborczej kobiety stajesz się jej konkurencją, a wręcz rywalką. Pamiętaj o tym i po prostu nie bierz do siebie jej zachowania.

Jak być dobrą teściową?
Jaka powinna być babcia?
Jak poradzić sobie z teściową?
Jak zyskać sympatię teściów?
3

Nie daj się zwariować


Nie trać energii na swoją teściową. Nie ulegaj jej humorom i docinkom. Skup się na sobie i na swoim związku. Niezależnie od tego jak by nie było nie pozwól, aby jej zachowanie wpływało na twoje małżeństwo i na to, jaką jesteś żoną i matką.

4

Męska powinność


Obowiązkiem twojego męża jest odpowiedzialność i dbanie o rodzinę i chronienie jej nawet przed własną matką. Nie powinien pozwalać, aby jego mama komentowała twoje zachowanie czy prawiła ci kazania na każdy temat. Upewnij się, że on doskonale rozumie jak źle się czujesz w takiej sytuacji i jaką on ma w tym rolę.

5

Zapasowe klucze


To słowo nawet nie powinno przychodzić ci do głowy. Największym błędem, jaki moglibyście zrobić to dać zapasowe klucze twojej teściowej. Niespodziewane wizyty z własnym kluczem, czy wizyty kontrolne w trakcie waszej nieobecności mogą być jak gwóźdź do trumny. Teściowa dostała by sygnał, że jest mile widziana w każdym momencie, a przecież to wcale nie jest prawda.

6

Szczerze z nią porozmawiaj


Szczera rozmowa nawet z tak trudnym rozmówcą jak twoja teściowa na pewno nie zaszkodzi, w końcu ona też jest kobietą. Powiedz jaj jak jej postępowanie źle wpływa na waszą rodzinę, co bezpośrednio dotyka również jej syna. Przecież każdej matce powinno zależeć na szczęściu własnego dziecka.

7

Dwie strony historii


Dowiedź się czegoś więcej o swojej teściowej. Jaka jest jej historia życiowa. Być może jej zachowanie spowodowane jest jakimiś przeżyciami czy sytuacjami. W każdym bądź razie pomimo jej problemu, musisz iść dalej i żyć własnym życiem.

8

Staraj się być zawsze miła


Może to być trudne, ale zawsze staraj się być uprzejma dla swojej teściowej. Nie dopuść do sytuacji, w której ona będzie mogła zarzucić ci niestosowne zachowanie. Wstrzymaj na chwilę oddech i nie pozwól by nerwy wzięły górę. Kilkuminutowe ujście złych emocji może kosztować cię wiele tygodni wyrzutów i pretensji ze strony twojej teściowej.

9

Postaw się w jej sytuacji


Nieważne, jakie są nasze dzieci i jak się zachowują ale wciąż są naszymi dziećmi. Być może twoja teściowa miała niemało kłopotów z wychowaniem syna. Wyobraź sobie siebie w jej sytuacji i wyciągnij z tego wnioski.

10

Staraj się o jak najlepsze relacje


Może to być trudne, ale myślę, że wykonalne. Musisz pamiętać, że teściowa jest częścią twojej rodziny i będzie jeszcze przez wiele długich lat. Warto czasem odpuścić dla świętego spokoju i rodzinnej harmonii. Ta kobieta nie może stać się twoją obsesją i spędzać ci sen z powiek.


 


Praca nad „poskromnieniem” teściowej na pewno będzie ciężka i długotrwała. Myślę jednak, że warto spróbować. Robisz w końcu to dla siebie i swojej rodziny. Nie chciałabyś doprowadzić do sytuacji, w której powiesz do swojego męża „albo ja, albo twoja matka”, bo z pewnością sama takiego pytania nie chciałabyś usłyszeć! Kilka miesięcy trudów i starań może zaowocować poprawnymi relacjami z teściową na najbliższe lata. A może ty masz jakieś doświadczenia z trudną teściową i może chciałabyś się podzielić wskazówkami jak z nią postępować?

Przeczytaj teraz: 5 zalet teściowej
 3/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
programmiasto - 2011-09-26
Szanowni Państwo,Telewizja TVN Style, program „Miasto Kobiet” poszukuje kobiet, które mają problemy ze swoimi teściowymi. Jeśli jest Pani chętna i odważna do podyskutuwania na ten tamat, proszę o kontakt.
Dziękuje serdecznie, czekam na kontakt program.miastotv@gmail.com
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Kiedy wymawiasz sakramentalne
Jak pokochać teściową?
Kiedy wymawiasz sakramentalne "tak" nie tylko bierzesz ślub, ale także wchodzisz do...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.