Okropna teściowa

Jak poradzić sobie z teściową?

AgaKAgaK - specjalista Tipy.pl
Większość kobiet posiada wspaniałe teściowe. Niestety jest grupa kobiet, która nie ma tego szczęścia a wręcz można powiedzieć, że ma ogromnego pecha – wredną teściową. Dla tych, które są w tej mniej uprzywilejowanej grupie mam kilka porad jak poskromić mamusię swojego męża. Oto 10 sposobów by poskromić wredną teściową.
1
Państwo młodzi z teściową
Odseparuj się

Czasem warto odsunąć się na drugi plan i na spokojnie przemyśleć sporną sytuację. Na pewno nie będziesz narażona wówczas na kolejną niemiłą sytuację i pogłębienie przepaści, która was dzieli. Lepiej zastanowić się i pomyśleć nad dobrym rozwiązaniem konfliktu, które zadowoli zarówno ciebie jak i twoją teściową. Musisz w końcu pamiętać, że to matka twojego męża, a rodziców się nie wybiera. Pewne jest to, że gdy znajdziesz dobre rozwiązanie nadchodzące święta nie będą przyprawiały cię o niemiły dreszczyk.

2
Nie bierz wszystkiego do siebie

Zachowanie twojej teściowej niekoniecznie musi świadczyć o jej uprzedzeniu bezpośrednio do Ciebie. Wiele matek nigdy nie zaakceptuje faktu, że jej synek stał się mężczyzną, który pragnie założyć własną rodzinę. Wiele z nich ma obsesje na punkcie swojego dziecka do tego stopnia, że żadna kandydatka nie będzie na tyle dobra, aby trwać u boku jej synka. W momencie, kiedy wiążesz się synem tak zaborczej kobiety stajesz się jej konkurencją, a wręcz rywalką. Pamiętaj o tym i po prostu nie bierz do siebie jej zachowania.

3
Nie daj się zwariować

Nie trać energii na swoją teściową. Nie ulegaj jej humorom i docinkom. Skup się na sobie i na swoim związku. Niezależnie od tego jak by nie było nie pozwól, aby jej zachowanie wpływało na twoje małżeństwo i na to, jaką jesteś żoną i matką.

4
Męska powinność

Obowiązkiem twojego męża jest odpowiedzialność i dbanie o rodzinę i chronienie jej nawet przed własną matką. Nie powinien pozwalać, aby jego mama komentowała twoje zachowanie czy prawiła ci kazania na każdy temat. Upewnij się, że on doskonale rozumie jak źle się czujesz w takiej sytuacji i jaką on ma w tym rolę.

5
Zapasowe klucze

To słowo nawet nie powinno przychodzić ci do głowy. Największym błędem, jaki moglibyście zrobić to dać zapasowe klucze twojej teściowej. Niespodziewane wizyty z własnym kluczem, czy wizyty kontrolne w trakcie waszej nieobecności mogą być jak gwóźdź do trumny. Teściowa dostała by sygnał, że jest mile widziana w każdym momencie, a przecież to wcale nie jest prawda.

6
Szczerze z nią porozmawiaj

Szczera rozmowa nawet z tak trudnym rozmówcą jak twoja teściowa na pewno nie zaszkodzi, w końcu ona też jest kobietą. Powiedz jaj jak jej postępowanie źle wpływa na waszą rodzinę, co bezpośrednio dotyka również jej syna. Przecież każdej matce powinno zależeć na szczęściu własnego dziecka.

7
Dwie strony historii

Dowiedź się czegoś więcej o swojej teściowej. Jaka jest jej historia życiowa. Być może jej zachowanie spowodowane jest jakimiś przeżyciami czy sytuacjami. W każdym bądź razie pomimo jej problemu, musisz iść dalej i żyć własnym życiem.

8
Staraj się być zawsze miła

Może to być trudne, ale zawsze staraj się być uprzejma dla swojej teściowej. Nie dopuść do sytuacji, w której ona będzie mogła zarzucić ci niestosowne zachowanie. Wstrzymaj na chwilę oddech i nie pozwól by nerwy wzięły górę. Kilkuminutowe ujście złych emocji może kosztować cię wiele tygodni wyrzutów i pretensji ze strony twojej teściowej.

9
Postaw się w jej sytuacji

Nieważne, jakie są nasze dzieci i jak się zachowują ale wciąż są naszymi dziećmi. Być może twoja teściowa miała niemało kłopotów z wychowaniem syna. Wyobraź sobie siebie w jej sytuacji i wyciągnij z tego wnioski.

10
Staraj się o jak najlepsze relacje

Może to być trudne, ale myślę, że wykonalne. Musisz pamiętać, że teściowa jest częścią twojej rodziny i będzie jeszcze przez wiele długich lat. Warto czasem odpuścić dla świętego spokoju i rodzinnej harmonii. Ta kobieta nie może stać się twoją obsesją i spędzać ci sen z powiek.


 


Praca nad „poskromnieniem” teściowej na pewno będzie ciężka i długotrwała. Myślę jednak, że warto spróbować. Robisz w końcu to dla siebie i swojej rodziny. Nie chciałabyś doprowadzić do sytuacji, w której powiesz do swojego męża „albo ja, albo twoja matka”, bo z pewnością sama takiego pytania nie chciałabyś usłyszeć! Kilka miesięcy trudów i starań może zaowocować poprawnymi relacjami z teściową na najbliższe lata. A może ty masz jakieś doświadczenia z trudną teściową i może chciałabyś się podzielić wskazówkami jak z nią postępować?

Strona 1 z 4

Powiązane porady

Kłótnia w związku
złamane serce

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

programmiasto
26.09.2011
Szanowni Państwo,Telewizja TVN Style, program „Miasto Kobiet” poszukuje kobiet, które mają problemy ze swoimi teściowymi. Jeśli jest Pani chętna i odważna do podyskutuwania na ten tamat, proszę o kontakt.
Dziękuje serdecznie, czekam na kontakt program.miastotv@gmail.com