Zdjęcia na ścianie

Jak powiesić zdjęcia na ścianie?·

Boorka - specjalista Tipy.pl
Zdjęcia na ścianie
1 z 11

Zamień pustą ścianę w miejsce wypełnione fantazyjnymi grafikami, obrazami, ozdobnymi talerzykami lub fotografiami. Skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących tego jak z łatwością aranżować ściany.


 


Etap początkowy: Zaplanuj swój projekt. Najbliższe wskazówki będą dotyczyć prostych zasad estetyki. Dobrze jest na początku rozplanować gdzie będą przywieszone obrazki, zamieniając je na papier. Przyklejając go do ścian unikniemy niepotrzebnych dziur, które powstałyby podczas przywieszania naszych obrazków. Ten pomysł świetnie przydaje się również podczas przywieszania luster, ozdobnych talerzyków, ściennych zegarów, kinkietów i innych ozdobnych przedmiotów.

1
Symetryczne przywieszenie dzieł sztuki
Lekcja sztuki nr 1: Symetria.

Symetryczne przywieszenie dzieł sztuki w pomieszczeniu, nadaje mu wrażenie porządku i tradycyjnego stylu. Każda część ma swoje lustrzane odbicie.

2
Wyśrodkowanie obrazu
Lekcja sztuki nr 2: Wyśrodkowanie.

Użyj metody centralizacji przedmiotu, aby zaprezentować jego elementy. Owa technika szczególnie sprawdza się w przypadku większych dzieł sztuki, chociaż może być również użyta dla tych mniejszych, które są odważne i dosyć wzorzyste. Wystarczy powiesić dzieło sztuki pośrodku przedmiotu, który się pod nimi znajduje (tu kanapa).

3
Wieszanie obrazów na ścianie
Lekcja sztuki nr 3: Rozłożenie osiowe.

Jeżeli do przywieszenia masz kilka elementów, spróbuj rozmieścić je poza centralnym punktem. Takie rozwiązanie nadaje ścianie zabawne wrażenie wiru. Aby uniknąć niewłaściwego wyglądu, nadaj obu stronom podobną wagę. Pomysł ten to cudowny moment na wypróbowanie papieru siarczanowego.

4
Wieszanie obrazów
Etap kolejny: Wykonaj swój projekt.

W tym etapie wskazówki będą dotyczyć jak można wykorzystać popularne miejsca w domu do zawieszenia obrazów, bądź fotografii.


Nad sofą:


Rozpocznij od umieszczenia sofy na swoim miejscu, mając na uwadze, powierzchnię, którą chcesz ozdobić. Ta aranżacja nie powinna wychodzić poza linie sofy, a jej ustawienie powinno bazować na jednej osi (w tym przypadku centralnej). Dzięki temu układ będzie sprawiał wrażenie nieco uporządkowanego.


Wskazówka:


Jeśli znajdziesz tani plakat, który Ci się spodobał, lecz nie masz dla niego wystarczająco dużo miejsca, delikatnie potnij go na małe kawałki. Możesz wycinać kwiaty, liście i ptaszki z plakatów i obrazków, grupować oraz tworzyć  nowy obraz.

5
Obrazy przy schodach
Przy schodach:

Zdarza się, że nierówny rozkład może się wydać bardziej interesujący, aniżeli ten precyzyjny. Kluczem do udanego projektu nad schodami jest unikanie jednolitych odległości między ramkami. Odległości mierz za pomocą wzroku. Ponieważ schody to miejsce często uczęszczane, zatem użyj małych kawałków taśmy z rzepą.

6
Obrazy nad łóżkiem
Nad łóżkiem:

Zamiast wieszać na łóżkiem jedno dzieło sztuki, utwórz ich grupę, dobierając kilka ozdobnych talerzy o różnych rozmiarach, kształtach i motywie. Talerzyki doskonale kontrastują z zagłówkiem, więc mogą przyciągać uwagę. Sąsiadującą ścianę natomiast udekoruj skrawkami materiału ulokowanymi w ramkach. Zaufaj intuicji. Jeśli coś brzmi sensownie, to zadziała.

7
Kominek
Symetria nad kominkiem:

Jeśli wszystko inne zawiedzie, przejdź do układu obrazów, który nie musi być doskonałym kwadratem. Wyśrodkowanie kompozycji w poziomie oraz pionie na dosyć widocznym punkcie architektonicznym (w tym przypadku na ściance od kominka) przy zachowaniu odpowiednich odległości, odniesie sukces. Urozmaić poprzez użycie różnych rozmiarów, stylów i motywów.

8
Podkładki
Etap ostatni: Przywieszanie kompozycji.

Poniższe wskazówki pomogą Ci zaopatrzyć się w najważniejsze materiały.


Materiał nr 1: Mata.


Matowa podkładka może być zarówno matowa jak i pokryta tkaniną. Skóra, tapety z trawy i inne naturalne materiały, nadają osobowości pracy. Mata może przyciągać uwagę lub pozostać niezauważona. Kiedy już wybierzesz dodaj ją do kompozycji, a może Cię zaskoczyć to, co najbardziej przyciąga wzrok.

9
Ramki
Materiał nr 2: Ramki.

Ramki mają różne kolory, style jak i wykończenia, które imitują metale szlachetne oraz drewno o gatunku egzotycznym. Przy wyborze ramki kieruj się stylem oraz ustawieniem pomieszczenia. Ramka na zamówienie jest doskonała dla wystawnych dzieł sztuki, ale możesz również dopasować rozmiar swojej maty do dzieła, robiąc z niej ramkę.

10
Narzędzia do przywieszania
Materiał nr 3: Narzędzia do przywieszania.

Będziesz potrzebować młotka, taśmy mierniczej, poziomicy, ale nie gwoździ- haki do przywieszania obrazów zostawiają estetyczniejsze otwory. Na lekkie przedmioty zastosuj taśmy na rzepę, na cięższe- płyty klejące lub wsporniki.

Strona 1 z 11

Powiązane porady

ogródek w słoiku
dekoracja ceramiki
Pierścienie do serwetek - zrób to sam

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

martakali2889
12.11.2012
Pierwsza propozycja chyba najbardziej by mi pasowała.