Domowe sposoby

Domowe sposoby na różne dolegliwości

Większość z nas docenia zbawienne działanie naturalnych lekarstw na nasze codzienne dolegliwości. Oczywiście nie można pod żadnym pozorem zastąpić nimi wizyt u lekarza i stosowania się do jego zaleceń, a traktować jedynie jako środek wspomagający lub zapobiegawczy.
1
Ręcznik frotte należy zamoczyć z zimnej wodzie z dodatkiem octu i delikatnie zmyć ciało, sposób ten działa zbawiennie na krążenie, przemianę materii i ogólną odporność organizmu.
2
Jeśli czujesz, że masz problemy z krążeniem możesz sobie pomóc, podkładając ręce pod strumień zimnej wody. Woda powinna uderzać dokładne w ten punkt na nadgarstku w którym mierzy się zazwyczaj puls.
3
Użądlenie osy lub pszczoły jest bardzo bolesne, szybką ulgę przynosi przyłożenie w obolałe miejsce kostki lodu, surowego ziemniaka, plastra cebuli lub pomidora. Miejsce ukąszone przez komara, należy natomiast posmarować sokiem cytrynowym, dzięki temu opanujemy odruch drapania.
4
Szukając sposobu na naturalne przeczyszczenie warto skorzystać z siemienia lnianego. Zalewamy go wodą i czekamy, aż nieco napęcznieje, po czym wypijamy. Nie jest to może najsmaczniejszy napój, lecz przyniesie nam szybką ulgę.
5
Jeśli mamy problem z zaparciami, warto przed każdym posiłkiem zjeść plaster świeżego ananasa, dolegliwości szybko wtedy ustąpią.
6
Czosnek jest wspaniałym środkiem poprawiającym krążenie krwi, odkażającym przewód pokarmowy i przeciwdziałającym miażdżycy naczyń, warto więc zjadać codziennie przynajmniej jeden ząbek, a zapewnimy sobie długie i zdrowe życie. Jedynym minusem, jest oczywiście zapach unoszący się z ust, lecz zjedzenie kosteczki czekolady, szybko usunie problem.
7
Kurzajek szybko pozbędziemy się używając soku z jaskółczego ziela. Jest to chwast bardzo w Polsce popularny, ale uwaga - bardzo trujący! Pod żadnym pozorem nie można go wkładać do ust. Łodyżkę ziela należy przełamać i lekko ścisnąć, a wypływającym z niego gęstym, białawym sokiem posmarować kurzajki. Innym sposobem może być użycie soku cytrynowego.
8
Poparzenie przez meduzę, należy jak najszybciej polać octem, co zobojętni truciznę.
9
Jeśli naszym problemem są krwawiące dziąsła, wystarczy codziennie płukać jamę ustną wywarem z szałwii lub przykładać na chore dziąsła mokre torebki herbaty właśnie z tego zioła.
10
Sprawdzonym i świetnym sposobem na zgagę jest wypijanie, przed każdym posiłkiem pół szklanki soku z surowych ziemniaków. Działanie takie z pewnością złagodzi pieczenie w przełyku.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

skręcenie stawu
oczyszczanie żył
woda alkaliczna

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie