Tutaj jesteś: Hobby, Gry i Zabawy > Rękodzielnictwo > Origami > Jak zrobić prosty samolot z papieru?

Jak zrobić prosty samolot z papieru?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4.9/5 (98 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Spójrzmy prawdzie w oczy.. czasami po prostu potrzebujesz mieć do dyspozycji papierowy samolot, i to potrzebujesz go natychmiast. Nie ma po prostu czasu, aby brać pod uwagę funkcje estetyczne czy aerodynamiczne. Może na przykład, ktoś rzucił w Ciebie kulką z papieru i potrzebujesz rzucić czymś w odpowiedzi. Może potrzebujesz przekazać miłosne wyznanie pięknej dziewczynie po drugiej stronie pokoju. Jakikolwiek masz powód, z poniższego artykułu dowiesz się jak wykonać prosty samolot z papieru, przy pomocy kartki papieru i kilku łatwych zagięć.
1
Robienie samolotu z papieru 1
Zacznij od złożenia kartki papieru wzdłuż na pół.
2
Robienie samolotu z papieru 2
Rozłóż ją, a następnie złóż każdy dolny róg, tak aby stykał się ze środkową linią. Postaraj się zrobić to dokładnie, tak aby rogi utworzyły ładny punkt.
3
Robienie samolotu z papieru 3
Utrzymując te zagięcia, złóż każdą stronę do góry, tak aby stykała się ze środkową linią. Ponownie postaraj się zrobić to dokładnie, tak aby utworzył się ładny punkt.
4
Robienie samolotu z papieru 4
Utrzymaj te zagięcia i wykonaj jeszcze jedno, już po raz ostatni składając każdą stronę do góry, tak aby stykała się ze środkową linią. Dociśnij wszystkie zrobione przez Ciebie zagięcia i postaraj się wyznaczyć punkt jak najdokładniej potrafisz.
5
Robienie samolotu z papieru 5
Złóż swój prawie gotowy papierowy samolocik z powrotem wzdłuż środkowej linii i dociśnij aby zaostrzyć wszystkie zagięcia. Ponownie zrób co w Twojej mocy, aby uzyskać ładny punkt i upewnić się, że Twój samolocik tak symetryczny jak to tylko możliwe.
6
Twój papierowy samolocik jest skończony. Jeżeli czas Ci na to pozwoli, możesz udekorować go tak jak uznasz za stosowne. Rozważ wymyślenie jakiejś niejasnej i fikcyjnej nazwy linii lotniczych i napisz ją na skrzydłach. Jeżeli masz ochotę, możesz udekorować swój samolocik przy pomocy brokatu lub kolorowych małych naklejek.
7
Robienie samolotu z papieru 7
Wyciągnij skrzydła do góry i znowu nieco je złóż, tak aby były ułożone poziomo.
8
Robienie samolotu z papieru 8
Chwyć swój papierowy samolocik pod skrzydłami, około 1/3 długości od nosa samolotu. Trzymaj go tak aby skrzydła były ułożone równolegle do podłoża.
9
Dyskretnie wyceluj swoim samolocikiem w dany cel, starając się aby nie zostać przyłapanym i żeby nie wzbudzać podejrzeń. Delikatnym ruchem ramienia, rzuć i wypuść z ręki samolocik, mając nadzieję, że uderzysz w zamierzoną część ciała swojego celu. Gratulacje! Teraz już wiesz jak wykonać i użyć szybkiego i prostego samolociku z papieru.
Jak wycinać płatki śniegu z papieru?
Jak zrobić serce origami?
Jak zrobić gwiazdę origami?
Jak zrobić samolot z drewna balsa?
Wskazówki
  • Uważaj, żeby nie uderzyć nikogo w oko swoim papierowym samolocikiem. Jeżeli to zrobisz, ktoś może być na Ciebie bardzo zły, przez kilka dobrych dni. Ale zupełnie poważnie: uważaj i staraj się celować w środek ciała, to i tak lepsza zabawa.
 4.9/5 (98 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
selena - 2012-01-24
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Durne
ElinaElina - 2012-01-12
Fajny artykuł, b. przydatny dla tych, którzy jeszcze nie opanowali sztuki robienia samolotów :).
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Dzieci uwielbiają wszelkie zabawki z papieru. Papierowe ludziki możesz ubierać w dowolne kreacje, a także zmieniać im...
Jak zrobić ludzika z papieru?
Dzieci uwielbiają wszelkie zabawki z papieru. Papierowe ludziki możesz ubierać w dowolne...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.