Tutaj jesteś: Komputery > Systemy Operacyjne > System Operacyjny Windows > Jak zainstalować czcionkę do Worda?

Jak zainstalować czcionkę do Worda?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (16 ocen)
Oceń 
Udostępnij

Instalowanie czcionek do Worda jest czynnością bardzo prostą, wystarczy pobrać czcionkę z Internetu zainstalować ją w systemie, a ona automatycznie pojawi się w Wordzie. Należy jednak pamiętać, że zainstalowana czcionka działać będzie tylko na komputerze na, którym ją zainstalowaliśmy. W przypadku uruchomienia dokumentu napisanego czcionką, która nie jest zainstalowana na danym komputerze tekst będzie wyświetlany przy użyciu czcionki domyślnej.

1

Pobierz czcionkę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce np. "darmowe czcionki", "czcionki". zazwyczaj są spakowane do archiwum .rar lub .zip więc po pobraniu należy je wypakować.

2

Instalacja Czcionek, kliknij kolejno:


• Dla Windows XP: Start -> Panel Sterowania -> Wygląd i kompozycje -> Czcionki UWAGA jeśli w panelu sterowania używasz widoku klasycznego kliknij dwukrotnie na ikonę „Czcionki”.


• Dla Windows Vista: Start -> Panel sterowania -> Wygląd i personalizacja a następnie kliknij na „Czcionki”.


• Dla Windows 7 pobierz czcionkę. Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik czcionki i kliknij „Zainstaluj” (Pomiń kolejne kroki).

3
Kliknij Plik -> Zainstaluj nową czcionkę…
4

W oknie „Dodawanie czcionek” wybierz dysk na, którym znajduje się czcionka do zainstalowania, później wybierz katalog w, którym znajduje się czcionka do zainstalowania.

5

W obszarze „Lista czcionek” wyświetlą się znalezione czcionki. Wybierz tą, którą chcesz zainstalować kliknij „OK”, jeśli chcesz zainstalować kilka czcionek jednocześnie przytrzyma klawisz „Ctrl” i zaznacz czcionki do zainstalowania.

Jak zmienić ekran logowania Windows 7?
Jak usunąć programy z autostartu?
Jak przyspieszyć Windows 7?
Jak przeinstalować Windows XP?
Wskazówki
  • Aby tekst sformatowany nowo zainstalowaną czcionką poprawnie był wyświetlany na innym komputerze należy na nim zainstalować tą samą czcionkę w przeciwnym wypadku tekst nie będzie wyświetlany poprawnie.
 4.3/5 (16 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
<p>Windows 7 uznawany jest za dobry system operacyjny. Działa on stabilnie i stosunkowo szybko, jednak wykonując kilka...
Jak przyspieszyć Windows 7?
Windows 7 uznawany jest za dobry system operacyjny. Działa on stabilnie i stosunkowo...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.