Tutaj jesteś: Ślub i Wesele > Prezenty Ślubne > Prezent Ślubny > Jak zrobić księgę życzeń?

Jak zrobić księgę życzeń?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.4/5 (8 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Księgi życzeń stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, jest to upominek bardzo elegancki i ładny, a przy tym zrobiony własnoręcznie, więc prosto z serca. Taka księga wygląda bardzo efektownie i wcale nie wymaga aż tak wiele pracy, ani nieprzeciętnych zdolności, ponieważ używa się głównie gotowych ozdób. Wystarczy więc odrobina wyczucia. Jest to doskonały prezent na rocznicę, ślub lub pierwszą komunię.
Rzeczy, których potrzebujesz:
kilka zwykłych kartek A4 (ok. 10), kartka papieru wizytówkowego formatu A4, drukarka, ołówek, złota farba w sprayu, gotowe ozdoby (sztuczne kwiatki, biedronki, diamenciki itp.), zwykły klej do papieru, klej płynny, hobbystyczny, tektura w formacie A4
1
Zaczynamy pracę od złożenia wszystkich kartek bloków rysunkowych na pół. Pierwszą kartkę przyklejamy do tektury w ten sposób, że smarujemy klejem środek kartki (na zgięciu) i boki kartki robiąc jak najwęższą ścieżkę kleju. Środek doklejamy dokładnie na środku tektury, ale boki kartki już kilka milimetrów od boków tektury – tak aby całość nabrała kształtu otwartej, grubej księgi.
2
Kolejne kartki z bloku przyklejamy podobnie, za każdym razem nieco zwiększając wygięcie w górę. Przy kartce dziewiątej pozostawiamy nieprzyklejone rogi kartki. Nawijamy je wcześniej na ołówek i chwilę przytrzymujemy, a następnie używamy kleju, aby rulonik się trzymał. Dopiero tak ozdobioną kartkę przyklejamy do reszty księgi. Dokładnie tak samo postępujemy z dziesiątą kartką.
3
Ostatnią doklejoną do księgi kartką będzie ta z papieru wizytówkowego z wydrukowanymi życzeniami. Gotową kartkę przyklejamy tak jak poprzednie.
4
Teraz przechodzimy do najprzyjemniejszego etapu pracy, czyli ozdabiania naszej księgi. Przyszła pora na zastosowanie lejącego kleju. Polewamy nim kartki w miejscu gdzie na siebie nachodzą tak aby je ostatecznie dobrze skleić, pamiętajmy jednak aby z kleju tworzyć przy tym estetyczne szlaczki, ponieważ pozostanie on widoczny. Gdy nałożymy klej możemy od razu przykleić do niego drobne elementy ozdobne: koraliki, małe kwiatki lub diamenciki.
5
Boki naszej księgi spryskujemy malowniczo złotą lub srebrną farbą w sprayu (te kolory są najefektowniejsze, ale można zastąpić je innymi).
Na koniec doklejamy pozostałe ozdoby. Najczęściej w jednym rogu księgi przykleja się motyw dominujący np. duży kwiat sztuczny, a resztę księgi przyozdabia się elementami do niego nawiązującymi.
Jak zrobić album na zdjęcia z segregatora?
Jak zrobić prezent walentynkowy – ramka serc?
Jak zrobić poduszkę na Walentynki?
Jak zrobić pudełko na prezent?
 4.4/5 (8 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
arimor - 2013-05-02
Księga życzeń to doskonały prezent dla znajomego artysty/artystki. Możecie przygotować taką księgę, wklejając do niej (chronologicznie) np, zdjęcia z wystawy tego artysty lub wycinki z gazet o nim/niej (jeśli oczywiście takie posiadacie). Będzie to początek wspaniałej księgi życzeń i osiągnięć, którą artysta będzie mógł uzupełniać w raz z nowymi sukcesami i wystawiać na każdym spotkaniu autorskim czy wystawie, aby widzowie, przyjaciele i inni artyści mogli wpisywać tam swoje pozdrowienia i gratulacje!
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Kolejny z wielu już Walentynkowych pomysłów na prezenty dla ukochanej osoby. Podaruj Walentynkową poduszkę w serduszka....
Jak zrobić poduszkę na Walentynki w serduszka?
Kolejny z wielu już Walentynkowych pomysłów na prezenty...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.