Tutaj jesteś: Komputery > Systemy Operacyjne > System Operacyjny Windows > Jak włączyć XP mode w Windows 7?

Jak włączyć XP mode w Windows 7?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.9/5 (195 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Windows 7 został wyposażony w tryb XP mode rozwiązujący ewentualne problemy ze zgodnością programów napisanych dla Windows XP, które nie działają lub działają niepoprawnie w Windows 7. Narzędzie XP mode jest dostępne do pobrania osobno i działa tylko na systemach Windows 7 Ultimate i Professional. Tryb XP mode wymaga również narzędzia, które stworzy maszynę wirtualną takiego jak Microsof Virtual PC. Tryb XP mode jak i Microsof Virtual PC dostępny jest do pobrania za darmo ze strony Microsoftu. Tryb XP mode działa jak zwykły program jest jednak w pełni funkcjonalną wersją systemu Windows XP. Jeśli zainstalujemy jakiś program w trybie XP mode zostanie on wyświetlony na liście programów XP mode i na liście programów Windows 7, dlatego program zainstalowany tym narzędziem można uruchomić bezpośrednio z Windows 7.
1

Sprawdź czy twój procesor obsługuje wirtualizację sprzętową. Aby to zrobić przejdź do strony „http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/support/configure-bios.aspx” i pobierz narzędzie „Hardware-Assisted Virtualization Detection Tool”. Jeśli po uruchomieniu programu zostanie wyświetlony komunikat o błędzie oznacza to, że procesor nie wspiera wirtualizacji wspomaganej sprzętowo i należy zainstalować aktualizacje naprawiającą ten błąd (opis w kroku drugim).

2

Pobierz narzędzie XP mode ze strony „http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/”, kliknij „Get Windows XP Mode and Windows Virtual PC”, wybierz wersję swojego systemu, język, pobierz XP mode i Windows Virtual PC. Jeżeli procesor nie wspiera wirtualizacji wspomaganej sprzętowo i nie masz zainstalowanego dodatku sp1 należy jeszcze kliknąć Windows XP mode „Update” i zainstalować aktualizację.

3
Uruchom instalator XP mode, zainstaluj program wybierając lokalizację do wirtualnego dysku twardego. Zainstaluj drugi pobrany plik, zaakceptuj postanowienia licencyjne, po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Jak zainstalować czcionkę do Worda?
Jak zmienić literę dysku?
Jak zainstalować czcionkę XP / Vista / Windows 7?
Jak zainstalować Ubuntu z pendrive'a?
Ostrzeżenia
  • Przy pobieraniu XP mode i Microsoft Virtual PC sprawdzana jest legalność systemu operacyjnego.
4
Po ponownym uruchomieniu komputera należy skonfigurować narzędzie XP mode. W tym celu klikamy start -> Wszystkie programy -> Windows Virtual PC -> Windows XP mode i zaakceptuj postanowienia licencyjne.
5
Wybierz folder instalacyjny, wpisz hasło i kliknij „Dalej”. W oknie „Pomóż chronić ten komputer”, wybierz czy mają być pobierane aktualizacje i kliknij „Dalej”.
6
Następnie kliknij „Rozpocznij konfigurację” (konfiguracja może zając kilka minut). Po ukończeniu narzędzie uruchomi się automatycznie.
7
Aby zainstalować program w trybie XP mode należy uruchomić narzędzie XP mode, a następnie uruchomić plik instalacyjny. Po zakończeniu instalacji należy zamknąć tryb XP mode i przejść do Start -> Wszystkie programy -> Windows Virtual Pc -> Aplikacje Windows XP mode i uruchomić aplikację.
Ostrzeżenia
  • Przy pobieraniu XP mode i Microsoft Virtual PC sprawdzana jest legalność systemu operacyjnego.
Przeczytaj teraz: Jak fotografować modę?
 4.9/5 (195 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
fapfap33 - 2017-01-09
Zgadzam się, że jakiś półgłówek to pisał. Literówek w "trzydupy".
elokwentny - 2015-01-30
co za debil napisał ten poradnik?
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna wcale nie musi nadwyrężać twojego budżetu. Wykorzystaj modę na ekologiczny...
Jak zrobić ekologiczną kartkę bożonarodzeniową?
Własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna wcale nie...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.