herbata

Herbata na stres
MiskaMiska - specjalista Tipy.pl

Herbata jest najbardziej popularnym napojem na całym świecie. Bez względu czy pijesz ją słodką czy gorzką, zimną czy gorącą, z mlekiem czy z cytryną, zwyczajne posiedzenie z kubkiem ulubionej herbaty może zlikwidować stres i zrelaksować cię po męczącym dniu.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* czarna herbata (wg ostatnich badań najlepiej redukuje stres), zielona herbata, melisa
* Imbryk, czajniczek
* Szklanka lub kubek

1
Wypróbuj różne rodzaje herbat. Najlepiej z każdego głównego gatunku: czarnej, zielonej, białej w zależności od twoich upodobań.
2
Możesz wybrać również herbaty ziołowe, tj. miętowa, rumiankowa, szałwia, dziurawiec itp. parzenie herbat ziołowych jest łatwe, wystarczy tylko w kubku zalać torebkę z daną herbatą i odczekać 5-10 minut.
3
Możesz zaparzyć duży czajnik z wybraną herbatą. Aby cały rytuał miał pełny urok, najlepiej użyj herbaty liściastej, wsyp do imbryka i zalewając wrzątkiem napawaj się aromatem herbaty.
4
Wybierz małą filiżankę i dolewaj do niej kolejne porcje aromatycznej herbaty, rozkoszując się zapachem, smakiem a tym samym relaksując swoje ciało i zmysły.
5
Zaproś koleżankę, herbata może być pewnego rodzajem rytuałem. Nalewaj do filiżanek herbaty, oddaj się miłej pogawędce, a nie nawet się nie zorientujesz jak twój organizm się odpręży poprzez przyjacielską rozmowę czy ploteczki po ciężkim dniu w pracy.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ollinka
04.02.2012
Ja piję czarną herbatę na rozgrzanie. Teraz to Indian Chai Masala Irvinga z goździkami i kardamonem, świetnie działa w mrozy :)
MarcinK
24.03.2010
Ja tam piję herbatę na pobudzenie..
Anette
05.02.2009
W Chinach pije się 7 filiżanek herbaty. Każda z nich jest źródłem innych doznań.

Pierwsza jest źródłem smaku w ustach,
Druga łagodzi poczucie osamotnienia,
Trzecia budzi uczucie radości,
Czwarta jest eliksirem na smutki,
Piąta oczyszcza ciało,
Szósta jest źródłem nieśmiertelnego geniuszu,
Siódma sprawia że pijący doznaje wrażenia lotu...