Sprzątanie samochodu

Jak wysprzątać samochód wewnątrz?
ManianaManiana - specjalista Tipy.pl

Często mycie samochodu wewnątrz jest często omijane, gdyż większość ludzi uważa że najważniejsze, aby z zewnątrz był czysty. Nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na odkurzanie i inne drobne zabiegi wykonywane wewnątrz auta. Tymczasem, potrzebujesz jedynie kupić odkurzacz samochodowy i kilka drobnych kosmetyków, które przydadzą ci się również w domu oraz znaleźć odrobinę wolnego czasu, aby bez wstydu móc pokazać wnętrze swojego samochodu znajomym.
1
Wyjmij dywaniki samochodowe i strzepnij piasek, śmieci itd.
2
Odkurzaczem odkurz najpierw siedzenia, szczególnie w zagłębieniach w których najczęściej zbiera się kurz i inne drobinki.

Jeśli nie masz gdzie podpiąć prądu najlepszy do tego celu będzie odkurzacz samochodowy zasilany z gniazda samochodu.
3
Odkurz podłogę auta, uwzględniając również tą pod siedzeniami.
4
Odkurz dywaniki samochodowe.
5
Jeżeli któryś z dywaników lub siedzenie jest poplamione, za pomocą wilgotnego ręcznika nałóż odrobinę szamponu do mycia auta.
6
Zetrzyj szampon wilgotną gąbką i pozostaw do wyschnięcia.
7
Umyj szyby używając płynu do mycia okien i papierowego ręcznika lub ściereczki z mikrofibry.
8
Odkurz lub zetrzyj pyłki, drobinki z kokpitu i schowków przymocowanych na drzwiach auta.
9
Na ścierkę, ręcznik nałóż środek do czyszczenia kokpitu i nanieś go na kokpit, dokładnie wcierając. Ma on przyjemny odświeżający zapach a także zapobiegnie szybkiemu osiadaniu kurzu.
10
Pozostaw do wyschnięcia.
11
Ciesz się czystym i zadbanym samochodem.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Tomasz
17.10.2019
Grunt to dbać o samochód regularnie. Z zewnątrz jak i wewnątrz. Przyjemniej się wsiada do wysprzątanego auta. Ja zawsze kupuję wszystkie potrzebne kosmetyki do swojego samochodu. Dobre kosmetyki to i lepszy efekt.
kaczmarekmaj
27.03.2019
ja do sprzątania wnętrza auta używam specjalnego środka i mam spokój dosłownie ze wszystkim, bo czyści on każdą powierzchnię i jest bardzo skuteczny.
Monika
12.05.2018
Przy czyszczeniu tapicerki czy to samochodowej czy meblowej trzeba uważać, żeby nie narobić zacieków, dlatego zazwyczaj odradza się punktowego czyszczenia czy też usuwania plam. Jeśli tapicerka jest mocno zabrudzona najlepiej skorzystać z usług ekspertów