Tutaj jesteś: Dziecko > Dzieci > Wychowanie Dziecka > Jak nauczyć dziecko wiązać buty?

Jak nauczyć dziecko wiązać buty?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.3/5 (9 ocen)
Oceń 
Udostępnij

Chociaż większość butów dla dzieci posiada teraz funkcje zapinania na rzepy, nauczenie wiązania butów na sznurówki jest ciągle ciężkim zadaniem, które dzieci powinny opanować w wieku 5 czy 6 roku życia. Może to być jednak bardzo frustrujące zadanie; dzieci mogą szybko stracić zainteresowanie jeśli poczują, że zadanie to jest zbyt trudne, albo mogą nauczyć się tego w ciągu jednego dnia, a zapomnieć całkowicie następnego. Nie martw się jednak, poniżej przedstawiamy wskazówki które sprawią, że nauka wiązania butów będzie nieco łatwiejsza. Każde dziecko uczy się inaczej, wiec wypróbuj kilka metod i sprawdź która sprawdza się najlepiej dla Twojego dziecka.

1

Uszy króliczka.


Prawdopodobnie najprostszym sposobem nauczenia wiązania butów jest poprzez metodę zajęczych uszu. Powiedz swojemu dziecku, aby złożyło sznurówki na wzór zajęczych uszu. Na początku, musi zabezpieczyć węzeł który będzie główką zajączka. Następnie niech zrobi królicze uszy, potem je skrzyżuje i jedno z uszu przełoży przez dziurkę, która powstaje. Najlepiej jeśli siądziesz za dzieckiem z tyłu, ponieważ jeśli będziesz siedzieć na przeciwko, będzie widzieć swoje lustrzane odbicie.

2

Dwukolorowe sznurówki.


Jest to świetna wskazówka, która naprawdę pomoże w nauce wiązania butów. Weź dwie sznurówki w różnych kolorach i każdą przetnij po środku. Następnie zszyj razem tak, aby powstały sznurówki dwukolorowe. Używanie dwukolorowych sznurówek do nauki wiązania może bardzo pomóc dziecku które ma problem z odróżnieniem lewej strony od prawej. Możesz używać kolorowych sznurówek w każdej technice uczenia wiązania butów.

Co robić gdy dziecko nie szanuje rodziców?
Jak nauczyć dziecko przegrywać?
Jak nauczyć dziecko odwagi?
Co robić gdy dziecko kradnie?
3

Kartonowe buty.


Weź kartonowe pudełko i wytnij z niego dużego bucika. Niech Twoje dziecko je udekoruje tak jak chce. Za pomocą dziurkacza niech zrobi dziurki na sznurowadła. Do sznurowania użyj dwukolorowych sznurówek zamiast zwykłych. Niektóre dzieci łatwiej się uczą podczas zabawy z kartonowym butem.

4

Wiewiórka i drzewo.


Jest to metoda, która wykorzystuje zabawę i ruchy, które pomagają dzieciom zrozumieć i zapamiętać podstawowe kroki jak zawiązać sznurowadła. Powiedz dziecku, aby utworzyło "korzenie drzewa" poprzez zrobienie supełka. Zrób drzewko z długiej cienkiej pętelki; trzymaj pętelkę w prawej ręce dziecka. Jego lewą ręką trzymaj sznurówkę i powiedz mu, że wiewiórka biegnie wokół drzewa i skacze do dziury pod drzewem i wychodzi z drugiej strony (będzie ono musiało zmienić ręce w tym miejscu, co może być trudne dla niektórych dzieci). Wielu rodziców woli ten trick, ponieważ uczy dziecko wiązać buty metodą jednej pętelki.

5

Nauka wiązania z książkami i zabawkami.


Jeśli chcesz nauczyć dziecko wiązania sznurowadeł poprzez zabawę, rozważ zakupienie zabawek i książek które pomogą mu w samodzielnej nauce. Jest to szczególnie dobra metoda dla dzieci, które uczą się szybciej poprzez interakcję z zabawkami.

 3.3/5 (9 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Gdy już skompletujesz podstawowe ubrania i dodatki, będziesz mogła ubrać się na każdą okazję. Podstawowe wyposażenie...
Jak skompletować jesienną garderobę kobiety?
Gdy już skompletujesz podstawowe ubrania i dodatki, będziesz...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.