herbicydy

Jak bezpiecznie stosować herbicydy?
AdamAdam - specjalista Tipy.pl

Herbicydami nazywamy rodzaj pestycydów, które służą do usuwania chwastów w uprawach. Nieodpowiednia dawka oprysku może doprowadzić do uszkodzenia rośliny, dlatego ważna jest wiedza na temat ich właściwego stosowania. Wyróżnia się herbicydy selektywne oraz nieselektywne. Te pierwsze są mniej inwazyjne, ponieważ nie niszczą rośliny uprawnej, a tylko niektóre gatunki roślin. Z kolei herbicydy nieselektywne stosowane w celu usunięcia uciążliwych chwastów i niszczą wszystkie rośliny
1
Zastanów się i przemyśl inne sposoby walki z chwastami zanim zdecydujesz się na użycie herbicydu.
2
Najlepszą porą na użycie herbicydu jest wczesny ranek lub wieczór, wtedy gdy jest chłodno i nie ma wiatru.
3
Mocniejszy herbicyd nie oznacza lepszy. Może się okazać że stosując najsilniejsze herbicydy niepotrzebnie tracisz pieniądze i narażasz inne rośliny na większe niebezpieczeństwo.
4
Nastaw strumień spryskiwacza na średni lub na mały i trzymaj go możliwie nisko nad ziemią, aby krople trucizny nie dostały się na inne rośliny. Herbicydy niszczą roślinę w tym miejscu gdzie się z nią zetkną.
5
Osłoń zdrowe rośliny kartonem o wysokości 60cm.
6
Nie zapomnij o okularach i rękawicach ochronnych.

Powiązane porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Bogusław
22.08.2016
Nie istnieje coś takiego jak bezpieczny herbicyd. W Polsce aż 90% przebadanych próbek moczu zawiera herbicydy, dla porównania w Szwajcarii 17%. Proszę poszukać w internecie skutków zwiększonych dawek u rodzin rolniczych (treści drastyczne). Wg organizacji leczącej biedotę w Ameryce Pd tzw. wirus Zika nie istnieje, a małogłowie spowodowane jest narażeniem rodziców na działanie pewnego insektycydu. Prawdopodobnie tzw. wirus Zika, tak jak w przypadku rzekomego wirusa HIV jest to fragment zniszczonego chorobą ludzkiego DNA.