Tutaj jesteś: Internet > Łącza Internetowe > Podstawy sieci internetowych > Jak ustawić proxy?

Jak ustawić proxy?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.9/5 (185 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 6 

Główną zaletą korzystania z serwera proxy jest szybsze ładowanie się stron WWW, a także w niektórych przypadkach ukrywanie adresu IP komputera z, którego korzystamy. Przeglądarka łączy się z serwerem Proxy, a on łączy się dopiero serwerem docelowym. Istnieje trzy rodzaje serwerów Proxy: high anonymous (absolutnie anonimowe) - nie wysyłamy żadnych informacji iż korzystamy z serwera, anonymous (anonimowe) - serwer wysyła informację do serwera, że korzystamy z serwer pośredniczącego, transparent (przeźroczyste) - ujawnia nasz adres IP, jedyną zaletą jest szybsze ładowanie strony www z cache`u.

 

Przez to, że skorzystamy z serwera proxy adres IP naszego komputera nie zostanie zmieniony, ale inni użytkownicy zobaczą inny adres. Konfiguracja przeglądarki aby korzystała z serwera proxy jest bardzo prosta, aby to zrobić wystarczy postępować według poniższych wskazówek. Listę serwerów proxy można znaleźć np. pod adresem „http://proxy.net.pl/listy-bramek-proxy-16.html

1
Ustawienie proxy w Mozilla Firefox

Ustawienie proxy - Mozilla Firefox


1. Z menu wybierz „Narzędzia” i otwórz opcje programu, przejdź do ustawień zaawansowanych i kliknij na kartę „Sieć”, w polu „Połączenie” kliknij „Ustawienia”.


2. Zaznacz opcję „Ręczna konfiguracja serwerów proxy”, w polu „serwer proxy HTTP” wpisz adres serwera, port i zaznacz „Użyj tego serwera proxy dla wszystkich protokołów”.

2
Ustawienie proxy w Opera

Ustawienie proxy - Opera


1. Otwórz preferencje programu, przejdź do zakładki „Zaawansowane”, z okienka po lewej stronie wybierz „Sieć” i kliknij „Serwery proxy”.


2. W oknie „Serwery proxy” zaznacz „HTTP”, „HTTPS”, „FTP” i do każdego zaznaczonego pola wpisz adres serwera proxy i port.

3
Ustawienie proxy w Google Chrome

Ustawienie proxy - Google Chrome


1. Kliknij ikonę klucza w prawym górnym rogu ekranu i otwórz opcje programu, kliknij „Dla zaawansowanych” i kliknij „Zmień ustawienia serwera proxy”.


2. W zakładce „Połączenia” kliknij „Ustawienia sieci LAN” i zaznacz opcję „Użyj serwera proxy dla sieci LAN…”, wpisz adres serwera proxy i port i potwierdź klikając „OK”.

4
Ustawienie proxy w Internet Explorer

Ustawienie proxy - Internet Explorer


1. Kliknij „Narzędzia” i otwórz „Opcje internetowe”, w zakładce „Połączenia” kliknij „Ustawienia sieci LAN” i zaznacz opcję „Użyj serwera proxy dla sieci LAN…”, wpisz adres serwera proxy i port i potwierdź klikając „OK”.

5
Ustawienie proxy w Safari

Ustawienie proxy - Safari


1. Otwórz preferencje przeglądarki, przejdź do zakładki „Zaawansowane” i w polu „Proxy” kliknij „Zmień ustawienia”. W zakładce „Połączenia” kliknij „Ustawienia sieci LAN” i zaznacz opcję „Użyj serwera proxy


2. dla sieci LAN…”, wpisz adres serwera proxy i port i potwierdź klikając „OK”.

 4.9/5 (185 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Wielu użytkowników wybiera Przeglądarkę Firefox ze względu na poziom zabezpieczeń. Jest ona dostępna za darmo i może...
Jak zablokować wyskakujące reklamy w Firefoxie?
Wielu użytkowników wybiera Przeglądarkę Firefox ze...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.