Ustawienie proxy

Jak ustawić proxy?

TomekL - specjalista Tipy.pl
Ustawienie proxy
1 z 6

Główną zaletą korzystania z serwera proxy jest szybsze ładowanie się stron WWW, a także w niektórych przypadkach ukrywanie adresu IP komputera z, którego korzystamy. Przeglądarka łączy się z serwerem Proxy, a on łączy się dopiero serwerem docelowym. Istnieje trzy rodzaje serwerów Proxy: high anonymous (absolutnie anonimowe) - nie wysyłamy żadnych informacji iż korzystamy z serwera, anonymous (anonimowe) - serwer wysyła informację do serwera, że korzystamy z serwer pośredniczącego, transparent (przeźroczyste) - ujawnia nasz adres IP, jedyną zaletą jest szybsze ładowanie strony www z cache`u.


 


Przez to, że skorzystamy z serwera proxy adres IP naszego komputera nie zostanie zmieniony, ale inni użytkownicy zobaczą inny adres. Konfiguracja przeglądarki aby korzystała z serwera proxy jest bardzo prosta, aby to zrobić wystarczy postępować według poniższych wskazówek. Listę serwerów proxy można znaleźć np. pod adresem „http://proxy.net.pl/listy-bramek-proxy-16.html

1
Ustawienie proxy w Mozilla Firefox
Ustawienie proxy - Mozilla Firefox

1. Z menu wybierz „Narzędzia” i otwórz opcje programu, przejdź do ustawień zaawansowanych i kliknij na kartę „Sieć”, w polu „Połączenie” kliknij „Ustawienia”.


2. Zaznacz opcję „Ręczna konfiguracja serwerów proxy”, w polu „serwer proxy HTTP” wpisz adres serwera, port i zaznacz „Użyj tego serwera proxy dla wszystkich protokołów”.

2
Ustawienie proxy w Opera
Ustawienie proxy - Opera

1. Otwórz preferencje programu, przejdź do zakładki „Zaawansowane”, z okienka po lewej stronie wybierz „Sieć” i kliknij „Serwery proxy”.


2. W oknie „Serwery proxy” zaznacz „HTTP”, „HTTPS”, „FTP” i do każdego zaznaczonego pola wpisz adres serwera proxy i port.

3
Ustawienie proxy w Google Chrome
Ustawienie proxy - Google Chrome

1. Kliknij ikonę klucza w prawym górnym rogu ekranu i otwórz opcje programu, kliknij „Dla zaawansowanych” i kliknij „Zmień ustawienia serwera proxy”.


2. W zakładce „Połączenia” kliknij „Ustawienia sieci LAN” i zaznacz opcję „Użyj serwera proxy dla sieci LAN…”, wpisz adres serwera proxy i port i potwierdź klikając „OK”.

4
Ustawienie proxy w Internet Explorer
Ustawienie proxy - Internet Explorer

1. Kliknij „Narzędzia” i otwórz „Opcje internetowe”, w zakładce „Połączenia” kliknij „Ustawienia sieci LAN” i zaznacz opcję „Użyj serwera proxy dla sieci LAN…”, wpisz adres serwera proxy i port i potwierdź klikając „OK”.

5
Ustawienie proxy w Safari
Ustawienie proxy - Safari

1. Otwórz preferencje przeglądarki, przejdź do zakładki „Zaawansowane” i w polu „Proxy” kliknij „Zmień ustawienia”. W zakładce „Połączenia” kliknij „Ustawienia sieci LAN” i zaznacz opcję „Użyj serwera proxy


2. dla sieci LAN…”, wpisz adres serwera proxy i port i potwierdź klikając „OK”.

Strona 1 z 6

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie