Tutaj jesteś: Zdrowie > Zdrowie Rodzinne > Zdrowie Kobiety > Jak łagodzić bóle menstruacyjne za pomocą ćwiczeń rozciągających?
Jak łagodzić bóle menstruacyjne za pomocą ćwiczeń rozciągających?

Jak łagodzić bóle menstruacyjne za pomocą ćwiczeń rozciągających?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.4/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Skurcze menstruacyjne lub bolesne miesiączki to przypadłość, z którą zmaga się większość kobiet i która polega na rytmicznym kurczeniu się macicy, po to, aby mogła ona wydalić z organizmu krew i pozostałą tkankę menstruacyjną. Skurcze są powodowane przez prostaglandyny, czyli hormony produkowane przez organizm, prowadzące do skurczów mięśni, i zazwyczaj zaczynają się na 1-2 dni przed początkiem miesiączki i następnie trwają jeszcze przez kolejne 2-4 dni. Badania wskazują, że około 50% dorosłych kobiet cierpi z powodu takiego bólu i, że prawie 90% dojrzewających dziewczynek doświadcza skurczy menstruacyjnych.
1

Rozciąganie się przynosi ulgę przy skurczach menstruacyjnych.


Ćwiczenie na bóle menstruacyjne I


Stań ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż szerokość ramion. Zegnij się w talii dotknij lewą ręką lewej stopy, podczas gdy prawą rękę próbuj utrzymać prosto w powietrzu. Powtórz ćwiczenie z udziałem prawej ręki i prawej stopy. Wykonaj ćwiczenia jeszcze kilkakrotnie, za każdym razem zmieniając rękę i stopę.

2

Ćwiczenie na bóle menstruacyjne II


Usiądź na podłodze i złącz ze sobą podeszwy stóp, układając nogi na wzór diamentu. Spróbuj utrzymać powierzchnie obu kolan przy podłodze. Pochyl się do przodu i zrób wydech, następnie powróć do pozycji podstawowej i zrób wdech. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

3

Ćwiczenie na bóle menstruacyjne III


Usiądź na swoich piętach na podłodze, tak aby nogi były złożone, a kolana znajdowały się przed Tobą. Powoli się zginaj do momentu, aż Twoja klatka piersiowa dotknie kolan, a czoło dotknie podłogi, podczas gdy ramiona będziesz mieć wyciągnięte z tyłu za sobą. Utrzymaj taką pozycję na dodatkowe kilka minut i oddychaj normalnie.

4

Dlaczego to działa.


Istnieją trzy mięśnie rozłożone po obu stronach miednicy, przebiegające od dolnej części kręgosłupa do górnej części uda (mięsień lędźwiowy większy, mięsień lędźwiowy mniejszy i mięsień biodrowy, które wchodzą w skład mięśnia lędźwiowo-biodrowego). Ściśnięty mięsień lędźwiowo-biodrowy może przyczyniać się do powstawania skurczy menstruacyjnych, tak więc rozciąganie go może przynieść ulgę od bólu.

5

Zasady bezpieczeństwa.


Jeżeli Twoje skurcze utrzymują się nawet po wykonaniu serii rozciągających ćwiczeń, skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby przeprowadzić serię kompleksowych badań.

Jak zrobić szpagat?
Jak rozciągnąć się do szpagatu?
Co jeść podczas miesiączki?
Jak zrobić masaż na bóle menstruacyjne?
 3.4/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (4)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Marlena - 2016-07-29
Uprawiam sport, chodzę na siłownię, biegam, rozciagam się i nic. 5 ketonali i dopiero idzie wytrzymać. Niektórym z nas nie jest dane :( dwa dni wyjęte z życia w każdym miesiącu.
An - 2016-04-12
U mnie bóle menstruacyjne poszły całkowicie w zapomnienie po ok. 3 miesiącach codziennych ćwiczeń i regularnego biegania.... Przez tyle lat się człowiek męczył, a wystarczyło być bardziej aktywnym.
Patrycja - 2016-01-27
Bóle przeszły. Popłakałam się ze szczęścia. Nie muszę już zażywać kilogramów ibupromu.
ola17 - 2015-01-12
Pomaga, jednak tylko chwilowo. Musiałabym robić te ćwiczenia co 10 minut. Lekarze twierdzą, że taka moja natura i pozostają mi tylko przeciwbólowe.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Masaż brzucha z użyciem specjalnej mieszanki olejków może łagodzić bóle menstruacyjne. Masaż ten może być stosowany w...
Jak łagodzić bóle menstruacyjne domowymi sposobami?
Masaż brzucha z użyciem specjalnej mieszanki olejków...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.