sala konferencyjna

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję?
SalBiz - specjalista Tipy.pl

Planujesz zorganizować konferencję? Zastanawiasz się, czym się kierować szukając odpowiedniej sali? W tym artykule dowiesz się jak wybrać najlepsze miejsce na przeprowadzenie konferencji!
1
Wybranie odpowiedniego miejsca na przeprowadzenie konferencji może się wydawać nudnym zajęciem. Po przeczytaniu tego artykułu zobaczysz, że tak naprawdę jest to całkiem przyjemne.
2
Na początku zastanów się jak dużej sali potrzebujesz, biorąc pod uwagę liczbę osób, które chcesz zaprosić. Jest to jedna z najważniejszych decyzji, które pozwolą Ci od razu wyeliminować sale, które nie spełniają Twoich wymogów. Pamiętaj też, żeby zwracać uwagę na wielkość sali. Niektóre sale mają odpowiednią ilość miejsc, jednak czasami są zbyt ciasne. Nie chcesz, aby Twoi goście musieli się przepychać.
3
Teraz powinieneś wybrać kilka sal w obszarze, w którym chcesz zorganizować konferencję. Przed podjęciem decyzji odwiedź sale i zobacz, czy posiadają one odpowiedni klimat (taki, który będzie odpowiadał Twoim gościom oraz sponsorom konferencji).
4
Teraz przejdźmy do konkretnych kroków, które musisz podjąć aby wybrać najlepszą salę:
5
Oblicz swój budżet. Na początku najlepiej być dość elastycznym w tej sprawie. Ustal maksymalny limit, którego będziesz się trzymał. Pamiętaj, żeby uwzględnić nieoczekiwane wydatki.
6
Ustal daty rozpoczęcia i zakończenia konferencji. Później skontaktuj się z najważniejszymi uczestnikami i upewnij się, że będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu.
7
Wybierz ostateczną lokację. Pamiętaj żeby najpierw dokładnie obejrzeć i sprawdzić salę.
8
Zrób listę wszystkich szczegółów, które zaważą o sukcesie konferencji. Rozstawienie krzeseł, odpowiednie nagłośnienie, wyżywienie dla gości i inne potrzebne usługi.
9
Wynegocjuj jak najniższą cenę za wynajęcie sali. Większość osób po prostu godzi się na pierwszą lepszą cenę, którą zaproponuje im druga strona. Nie popełniaj tego błędu. Jeżeli masz czas, sprawdź kiedy dana sala jest najbardziej oblegana, a kiedy nic się w niej nie dzieje. Celuj w te daty, gdy zazwyczaj sala jest pusta - najlepiej pod koniec miesiąca. Często wynajmujący nie wypełni swoich celów sprzedażowych na dany miesiąc. W takim wypadku będzie wolał obniżyć cenę za wynajem, niż nic nie zarobić.
?

Wskazówki
Dzięki tym prostym wskazówkom uda Ci się wybrać odpowiednie miejsce z łatwością. Oczywiście całkowity proces będzie wymagał wiele czasu i zwrócenia uwagi na wiele szczegółów. Jednak ostateczny sukces konferencji sprowadza się w dużej części do wybrania odpowiedniego miejsca.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

emma
20.04.2020
jak szukałam miejsca na konferencję w krakowie, to szukałam informacji od znajomych, a nawet znajomych znajomych. chciałam mieć pewność, co do rzetelności recenzji. w końcu mój wybór padł na best western premier i z czystym sercem mogę go polecić każdemu ;D
ŁukaszMarcin
11.07.2016
Dobry artykuł! Dla osób z małopolski mogę polecić Hotel Klimek w Muszynie, solidna organizacja i elastyczne podejście do potrzeb klienta.
AldonaKilc
26.08.2015
Ja polecam Hotel Continental w Krynicy Morskiej, byliśmy tam ostatnio na niewielkim seminarium i organizacja przebiegła sprawnie. Świetna obsługa, pyszny catering no i dostaliśmy zniżki na następny pobyt. Na jesieni mają otworzyć Aquapark. Na duży plus jest bliskość do plaży! można w przerwie się odprężyć :)