Gniazdo dla jaskółki

Jak zrobić budkę dla jaskółki?
Sooonia - specjalista Tipy.pl

Tradycyjne jaskółcze gniazda mają kształt miseczki i są zrobione z błota oraz mieszczą się zazwyczaj pod okapami dachów. W suche lata, błotnistych kałuż i bajorek może nie być pod dostatkiem, dlatego podaj jaskółkom pomocną dłoń, poprzez zrobienie dla nich pudełeczka-gniazda z masy papierowej. Kiedy skończysz robienie gniazdka, wystarczy że przymocujesz je do zewnętrznej ściany domu, pod okapem, gdzie miejmy nadzieję szybko zostanie zasiedlone przez ptaki.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* 1m x 150cm deski drewnianej
* Balon
* Wiertarka lub śrubokręt
* Gazeta (czarno biała, nie może być kolorowy magazyn)
* Pędzel
* Piła
* Wkręty
* Farbki wodne
* Wodoodporny klej PVA

1
Budka dla jaskółki 1
Umieść okrągły, nadmuchany balon w wazonie, tak aby był skierowany do dołu. Wymieszaj osiem części kleju z jedną częścią wody i przyklej paski z gazety na balonie, pozostawiając jego szyjkę nieoklejoną. Zrób około czterech lub pięciu warstw, pozwalając wyschnąć każdej warstwie, zanim nałożysz kolejną.
2
Budka dla jaskółki 2
Gdy masa papierowa jest wyschnie, przekłuj balon i go wyciągnij z środka. Przetnij kopułkę na pół, żeby powstały dwa gniazda. Wyrzuć jedno, jeśli nie chcesz go używać, lub zrób dwa.
3
Budka dla jaskółki 3
Zrób wejście u góry półkola, poprzez wycięcie półokręgu, o wymiarach 6cm x 2,5 cm.
4
Budka dla jaskółki 4
Wykonaj tył z drewnianej ramy, poprzez wycięcie kawałka drewna, trochę szerszego i głębszego niż Twoja budka (nasze wymiary 20cm x 15cm). Wyśrodkuj otwór w górnej części płyty i zabezpiecz gniazdo, za pomocą dwóch warstw masy papierowej, w wewnątrz i na zewnątrz. Pozostaw do wyschnięcia.
5
Budka dla jaskółki 5
Utnij drugi kawałek drewna, aby zrobić dach, upewniając się, że rozciąga się nad gniazdem. Dołącz do tylnej płyty przy pomocy śrub.
6
Budka dla jaskółki 6
Pomaluj gniazdo ciemną farbą na bazie wody i wykończ warstwą wodoodpornego kleju.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie