Tutaj jesteś: Dziecko > Dzieci > Zabawy dla Dzieci > Gry dla dzieci od 8 lat

Gry dla dzieci od 8 lat

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.6/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Urządzając przyjęcie dla dziecka niejedna z nas miała problem z doborem odpowiednich zabaw. Kiedy dzieciaki się nudzą często przychodzą im do głowy rożne pomysły, niekoniecznie mądre. W takich chwilach najlepiej skorzystać ze sprawdzonych sposobów na zabawy, które pobudzą wyobraźnię dzieci i wywołają mnóstwo śmiechu. Przedstawiam wam doskonałe propozycje na zabawy dla dzieci, które mają więcej niż 8 lat. Możecie być pewne, że z pewnością zainteresują młodych graczy.
1

Gry na dużą wyobraźnię.


Geografia.


Od 8 roku życia. Pierwszy gracz mówi nazwę miasta, województwa, bądź kraju (Warszawa), po czym kolejny gracz wypowiada kolejną nazwę zaczynającą się na ostatnią literę (A- Austria).


Zasady:
- Nie można użyć tej samej nazwy dwukrotnie.
- Miejsce musi być prawdziwe.
- Jeśli nie masz pomysłu na kolejne miejsce, odpadasz z gry.
- Ostatnia osoba, która zostaje- wygrywa.

2

Buzz.


Od 8 roku życia. Wybierzcie numer, na przykład 3, następnie liczcie kolejno do 100. Ktokolwiek natrafi na liczbę z 3 lub jej wielokrotność, powinien ją zastąpić słowem „buzz”. Nie wybierajcie liczby przewodniej, która będzie się równała liczbie graczy.

3

Anagramy.


Od 7 roku życia. Napisz na kartce imię dziecka lub inne słowo (możesz również wymieszać litery), następnie poproś o przestawienie liter, tak aby utworzyć kolejny wyraz.

4

Gry na przyjęcia.


Tajemnicza torebka.


Od 4 do 8 roku życia. Zbierz kilkanaście przedmiotów o dziwnej teksturze, na przykład wacik, spinacz do papieru, plastelina, awokado i rozmieść je osobno w małych torebkach. Następnie ustaw je w rzędzie i poproś dzieci o zgadywanie poprzez dotyk, co jest w środku.

Jak zrobić farbę do malowania?
Jak zająć dziecko?
Jak się bawić z dwulatkiem?
Jak rozwijać wyobraźnię?
5

Podaj dalej.


Od 3 do 8 roku życia. Opakuj ozdobnym papierem zabawkę lub smakołyk i zabezpiecz taśmą, następnie dołóż do tego kolejny prezent i ponownie opakuj papierem. Kontynuuj, aby zapakować tyle prezentów ile będzie dzieci. Posadź małych gości w kółku, włącz muzykę i poproś o podawanie prezentowej kulki kolejnej osobie. Kiedy muzyka przestaje grać, osoba, która trzyma kulę rozpakowuje jeden prezent dla siebie. I podaje kulę dalej. Pamiętaj, aby zatrzymać muzykę w odpowiednim czasie, tak aby każdy dostał małą nagrodę.

6

Wyścig z monetami.


Od 5 do 10 roku życia. W zależności od liczby dzieci, podziel je na 2 lub więcej drużyn, ustaw je w szeregach i daj im po 1 kubku z taką samą ilością groszy. Po drugiej stronie pomieszczenia umieść pojemniki dla każdej z drużyn. Po sygnale każde z pierwszych dzieci musi umieścić monetę między kolanami i idzie tak szybko jak potrafi do pojemnika, oczywiście z umieszczoną na swoim miejscu monetą i wrzuca ją do pojemnika, nie używając rąk. Następnie wraca do reszty i kolejna osoba może zrobić to samo. Drużyna, która pierwsza opróżni kubek, wygrywa. Dla mniejszych dzieci użyj nieco większych pojemników, na przykład wiaderek.

7

Wyścig na ubiór.


Od 5 do 10 roku życia. Zanim goście przyjadą przygotuj dwa stosy większych rozmiarów ubrań: spodni, koszulek, bluz, czapek, szalików i rękawiczek. Podziel dzieci na dwie drużyny i ustaw w kolejkach. Po sygnale pierwsze dziecko z każdej drużyny biegnie do stosu, zakłada całą odzież, odwraca się, zdejmuje ją i wraca do drużyny. Po czym kolejna osoba robi to samo. Pierwsza drużyna, która ukończy wyścig, wygrywa.

8

Rzut Wodnych balonów.


Od 5 do 12 roku życia. Dobierz dzieci w pary i daj każdej balon wypełniony wodą. Rozstaw dzieci w dwóch rzędach, tak, aby pary były rozdzielone i stały naprzeciw siebie. Na Twój sygnał, dzieci trzymające balony rzucają je do swoich partnerów. Po każdym rzucie wszyscy robią krok w tył, dla utrudnienia zabawy. Para, która upuści balon odpada, wygrywa ta co zostaje jako ostatnia.

9

Wyścig jajek.


Od 4 do 10 roku życia. Wyścigi jajek na trawniku polegają na popychaniu ich nosami przez dzieci. Kto pierwszy przekroczy linię mety, wygrywa.

Przeczytaj teraz: Gry dla dzieci od 6 lat
 3.6/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Z roku na rok rośnie liczba osób, które zostały zaatakowane przez kleszcze. Ten fakt świadczy również o tym, że...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Poniżej znajdziesz kilka gier rozwijających umysł i wyobraźnię oraz zabawy grupowe nadające się na urodziny czy inne...
Gry dla dzieci od 7 lat
Poniżej znajdziesz kilka gier rozwijających umysł i wyobraźnię oraz zabawy grupowe...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.