Pomysł na coś niebieskiego na ślub

Pomysły na coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego, coś nowego·

Sooonia - specjalista Tipy.pl
Pomysł na coś niebieskiego na ślub
1 z 5
„Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego". Ta ślubna tradycja pochodzi z epoki wiktoriańskiej z 1800 roku, kiedy mówiło się jeszcze o włożeniu srebrnej monety do buta. Obecnie większość narzeczonych pomija monetę, ale nadal trzyma żetony na szczęście w postaci rzeczy starej, nowej, pożyczonej i niebieskiej. Oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać w dniu ślubu.
1
Coś starego na ślub
Coś starego.

Reprezentuje przeszłość, w szczególności rodzinę. Mimo, że rozpoczynasz nowe życie ze swoim mężem, Twoja rodzina nadal jest jego częścią. Weź pod uwagę:       • Założenie rodzinnej biżuterii, ze strony Twojej lub Twojego narzeczonego.    

  • Użyj tego samego stroika do tortu, którego używali Twoi rodzice.    

  • Przyczep kawałek materiału z sukni ślubnej Twojej matki lub babci, wewnątrz własnej sukni.    

  • Załóż welon lub stroik na głowę, który należał do innego członka rodziny.

2
Coś nowego na ślub
Coś nowego.

Noszenie "czegoś nowego" w dniu ślubu, symbolizuje nowe życie i Twoje szczęście. Załóż nową bieliznę pod swoją suknię albo kup nową biżuterię, specjalnie na swój ślub. Twoje buty mogą być czymś nowym, albo możesz sobie sprawić nowy tatuaż – wykonany za pomocą henny to tradycja dla narzeczonych w niektórych krajach!

3
Coś pożyczonego na ślub
Coś pożyczonego.

Pożyczony przez Ciebie przedmiot jest symbolem zewnętrznego szczęścia, które ma wpływ na ten szczególny dzień, zazwyczaj jest to coś pożyczonego od znajomego, który pozostaje w szczęśliwym małżeństwie lub od członka rodziny. Spróbuj:       • Szczęśliwa moneta lub żeton od znajomego.    

  • Naszyjnik, kolczyki lub bransoletka od kogoś z rodziny.    

  • Chusteczka z monogramem, należąca do bliskiego członka rodziny.    

  • Pożyczony samochód, przeznaczony do transportu na ślub i na wesele.


Upewnij się, że zwróciłaś wszystkie pożyczone przedmioty po ślubie lub poproś kogoś, aby dostarczył je do prawowitego właściciela i wyślij mu podziękowanie po powrocie z podróży poślubnej.

4
Coś niebieskiego na ślub
Coś niebieskiego.

Niebieski jest symbolem miłości i szczęścia w małżeństwach już od czasów starożytnego Rzymu, kiedy to niebieski był tradycyjnym kolorem sukien ślubnych. O ile nie wybrałaś niebieskiego jako jednego z motywów ślubu i wesela, prawdopodobnie będziesz chciała utrzymać niebieski na minimalnym poziomie. Niebieska podwiązka jest jednym z najpopularniejszych sposobów, aby to zrobić. Możesz również nosić biżuterię z niebieskim szafirem, pomalować paznokcie na kolor niebieski lub wmieszać nieco błękitu do cieni do powiek.

Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

GdzieWesele.pl_Poleca
27.10.2017
Pomija moneta wkładając banknot w jakimś dużym nominale :D
Dużo pomocnych wskazówek i inspiracji znajdziecie też tu http://www.gdziewesele.pl/ :)