Tutaj jesteś: Sztuka i Rozrywka > Sztuka > Fotografia Artystyczna > Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?
Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 2.1/5 (251 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Opcja łączenia kilku zdjęć w jedno jest używana do tworzenia różnego rodzaju fotomontaży. Dzięki temu można stworzyć interesujący kolaż, czy nawet tapetę na pulpit złożoną z kilku zdjęć. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, przeczytaj tę poradę.
1
Takie zadanie to nic trudnego. Istnieje wiele programów, które nam to umożliwią. Poniżej znajdziesz instrukcje z wykorzystaniem dwóch najbardziej popularnych programów - Photoshopa i Google Picasa.O ile pierwszy z nich jest przeznaczony głównie dla użytkowników zaawansowanych (i niestety płatny), drugi jest całkowicie darmowy i przyjazny w obsłudze. Możesz jednak zakupić dużo tańszą podstawową wersję Photoshopa, tzw. Photoshop Elements - przeznaczony wyłącznie do edycji i obróbki zdjęć (zobacz tutaj).
2
Aby połączyć kilka zdjęć w Photoshopie (tutaj wersja CS2), wybieramy opcję Plik -> Automatyzuj -> Łączenie obrazków. Następnie w okienku, które nam się pojawiło, wybieramy pliki, które chcemy połączyć. Zdjęcia powinny połączyć się automatycznie, jednak jeśli tak się nie stanie, możemy połączyć je ręcznie, przeciągając je kursorem na ekran edycji. W zależności od swoich preferencji możemy zaznaczyć opcję "Mieszanie zaawansowane". Gdy chcemy, aby obrazki łączyły się, zaznaczamy opcję "Przyciągnij do obrazka".Drugim sposobem łączenia zdjęć (chociaż ten sposób jest bardziej mozolny) jest utworzenie nowego pliku Plik -> Nowy. Trzeba pamiętać, by wpisać odpowiednie wymiary dokumentu, aby pomieścił nasze połączone zdjęcia. Po utworzeniu nowego pliku, otwieramy zdjęcia, które chcemy połączyć (Plik-> Otwórz). Następnie wybieramy z palety narzędzi (dostępnej po lewej stronie) "Przesunięcie" (symbol strzałki). Potem przesuwamy zdjęcia na pole nowego dokumentu. Po połączeniu zdjęć pozostaje nam skadrować zdjęcie (dostępny na palecie narzędzi przycisk "Kadruj"). Po zakończeniu pracy wybieramy opcję "Spłaszcz obrazek" (dostępną w prawym dolnym rogu nad opcją "Krycie"). Nie zapomnijcie zapisać zmian!
3
To zadanie jest o wiele prostsze do wykonania przy użyciu programu Picasa. Pracę nad kolażem opiszę na wersji programu Picasa 3.Uruchamiając program Picasa, na dolnym pasku narzędzi klikamy w opcję Kolaż. Następnie wybieramy zdjęcia, które chcemy połączyć. Po lewej stronie mamy dostępnych wiele opcji (np. efekt rozrzuconych zdjęć czy też mozaikę). Wszystko zależy od naszej inwencji. Po zakończeniu pracy, wybieramy opcję "Utwórz kolaż".
4
Pamiętaj, że artykuł ten pokazał Ci tylko nieliczne możliwości programów graficznych - a więc nie bój się eksperymentować. Miłej zabawy!
Jak dodać ramkę w Photoshopie?
Jak wywoływać zdjęcia w domu?
Jak zmienić zdjęcie profilowe na Facebooku?
Jak zrobić zdjęcie z ulicznego życia miasta?
Przeczytaj teraz: Jak być fotogenicznym?
 2.1/5 (251 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (3)

Nie będzie widoczny na stronie
 
bedney58 - 2014-10-27
wszystko sie zgadza ale picasa nie łączy ze soba zdjęć,wszystkiego sie chwytałem i totalna lipa po prostu słaby program
arnika1 - 2012-07-06
\extra jakie to proste :)
metodą 2 poszło szyblo łatwo i przyjemnie
borys - 2012-03-28
jak przerobić zdięcie
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Zaskocz wszystkich swoimi niesamowitymi zdjęciami fajerwerków. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić doskonałe...
Jak robić zdjęcia fajerwerków?
Zaskocz wszystkich swoimi niesamowitymi zdjęciami fajerwerków...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.