handel online

Jak sprzedawać na Allegro?
InternetInternet - specjalista Tipy.pl

Obecnie najpopularniejszą platformą handlową, która umożliwia przeprowadzanie transakcji on – line jest allegro. Na początku swojej działalności serwis był popularny tylko wśród kolekcjonerów. Dzisiaj przedmioty na allegro wystawiają nie tylko zawodowi handlarze, ale wszyscy ci, którzy chcą coś sprzedać. Posiadanie konta na tym serwisie nie jest już niezwykłe, ale wiele osób zastanawia się w jaki sposób sprzedawać na nim swoje przedmioty.
1
Aby zacząć sprzedawać na Allegro musisz się przede wszystkim zarejestrować i poczekać na potwierdzenie danych kontaktowych.
2
Uzupełnij informacje na stronie "o mnie". Tutaj powinny się znaleźć wszystkie dane potrzebne do przelewu a mianowicie Twoje imię i nazwisko, adres, numer konta, nazwa banku. Napisz również swoje dane kontaktowe jak numer telefonu i godziny w których można dzwonić, adres e-mail.
3
Tytuł aukcji jest niezwykle ważny. W tytule powinny zawierać się słowa kluczowe opisujące przedmiot sprzedaży. Dzięki tym słowom nasz przedmiot będzie łatwiej wyszukać spośród setek a nawet tysięcy innych aukcji. Jeśli sprzedajesz buty nie pisz w tytule aukcji "Super śliczne sexy buciki dla odważnej" (sic!). To nic nie mówi. Ludzie szukają butów wpisując w wyszukiwarkę ich rozmiar, kolor czy fason. To czy są śliczne to kwestia względna. Wyłącznie Twoja subiektywna ocena. Zatem zamiast podkreślać w opisie wątpliwe zalety Twojego towaru opisz ich cechy np. "Czarne sznurowane kozaki na obcasie 38".
4
Opis produktu. Tu możesz już pozwolić sobie na kwieciste opisy rodem Mickiewicza. Opis powinien zachęcać i rozbudzać wyobraźnię potencjalnego klienta. Pamiętaj tylko aby poprawnie sformatować tekst. Zastosuj ładną czcionkę, stosuj kolory i pogrubienia tekstu dla najważniejszych informacji. I niezmiernie ważne - nie rób błędów ortograficznych. Jeśli nie wiesz jak coś napisać sprawdź w Google albo pisz tekst najpierw w Wordzie - sprawdź pisownie.

Jeśli sprzedajesz odzież lub obuwie podaj dokładne wymiary. W przypadku butów napisz oprócz rozmiaru dokładną długość wkładki. W przypadku odzieży podaj wymiary wszystkich części - długość pod pachami, w biuście, długość nogawek, szerokość w pasie, biodrach itd.

W opisie produktu nie zapomnij o opisaniu kosztów transportu, czy paczką czy priorytetem i koniecznie podaj swoje dane kontaktowe!
5
Zdjęcia - ich jakość jest decydująca. Kupując jakiś produkt chcemy go wcześniej zobaczyć. Nikt nie chce kupować kota w worku. Zatem im więcej zdjęć tym większa szansa na ostrą licytację. Ważna jest tutaj jakość zdjęcia i tło. Zatem jeśli chcesz poważnie zająć się handlem internetowym zaopatrz się w dobry aparat fotograficzny. Jeśli sprzedajesz odzież przyda Ci się również ładna modelka.

Pamiętaj o odpowiednim tle. Jeśli sprzedajesz bańki na choinkę ubierz ładnie choinkę, zawieś swoje bańki, łańcuchy, oświetlenie i zrób zdjęcie. Jeśli masz do sprzedania materac dmuchany, poproś o pomoc zgrabną koleżankę, połóż ją na nim i puść na wodę. Musisz rozbudzić wyobraźnię klienta. Pokazać na zdjęciu do czego służy dany przedmiot.

Zauważ że profesjonalne zdjęcia + modelka dają niesamowity efekt. Dzięki takiemu połączeniu można sprzedać byle szmatę za niesamowitą cenę. Jeśli natomiast modelka będzie zachęcała również kawałkiem nagiego ciała sukces murowany. Możesz jeszcze dodatkowo zachęcać swoje klientki zamieszczając zdjęcia gwiazd w "podobnych" ciuchach/butach/z podobnym laptopem/autem itd.

Pamiętaj, aby fotki nie miały zbyt dużej objętości!
6
Koniec aukcji powinien wypadać na godziny wieczorne. Allegrowicze to też ludzie pracujący. Nie mają oni czasu w godzinach porannych i południowych pilnować aukcji. Wiele osób czeka na ostatnią chwilę aby zalicytować (. czyt podnieść cenę). Powinieneś im to umożliwić i wystawić aukcję tak, aby kończyła się w godzinach dogodnych dla Allegrowiczów np 19-20.
7
Musisz odpowiadać na każdy list. Ignorowanie zapytań dotyczących towaru to grzech śmiertelny. Poza tym im więcej listów napiszesz do swoich klientów tym większa zażyłość powstanie między wami. Pisząc do Allegrowicza używaj jego imienia, informuj go o wszystkim np. o wysłaniu przesyłki czy jej zapakowaniu.
8
Gadżety i niespodzianki zwiększają prawdopodobieństwo że klient wybierze twoją aukcję niż inną oferującą taki sam towar (nawet wówczas gdy cena gadżetu będzie wliczona w cenę).
Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Samanta
12.09.2016
Chce sprzedac Buty Jordan
marta
26.11.2012
Po co wam wogoole allegro chyba do reklamy - ja sprzedaje przez Uniqcms ale jestem producentem. Program łatwo pomaga szukać rynków zbytu i ogranicza czas obsługi - uratował mój biznes
phoebe82_82
30.07.2012
uwielbiam tipy! kolejny przydatny artykuł :) właśnie myślę o rozkręceniu własnego 'biznesu', chodzi własnie o handel najtańszą chińszczyzną z wólki kosowskiej na allegro. z tymi wskazówkami będzie mi znacznie łatwiej, dzięki!