urodziny, przyjęcie

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe?
muszka - specjalista Tipy.pl

Przyjęcie urodzinowe jest bardzo ważną imprezą okolicznościową, na której spotykają się znajomi i rodzina. Wiele osób jednak nie wie jak do tego przyjęcia się przygotować. Zastanawiają się bezustannie jakie menu przygotować, jaką muzykę dobrać. Jeśli nie wiesz jak zorganizować swoje przyjęcie urodzinowe, przeczytaj ten artykuł.
1
Po pierwsze musisz zastanowić się kogo masz zamiar zaprosić i ile osób będzie na Twoim przyjęciu. Bez tej wiedzy dalsze prace nie ruszą z miejsca. Liczba gości jest poniekąd uzależniona od tego, jakimi zasobami finansowymi dysponujemy. Przecież przykładowo nie zaprosimy 50 osób, kiedy nas na to zupełnie nie stać. Ważne jest też aby unikać niezręcznych sytuacji - najlepiej nie zapraszać osób, które są ze sobą bardzo skłócone. Może to bowiem popsuć atmosferę przyjęcia. Jeżeli już jednak zależy nam bardzo na tych osobach to pamiętajmy, aby nie usadzać ich obok siebie (najlepiej żeby między nimi siedziało kilka osób).
2
Następnie pomyśl o menu. Nie ukrywajmy, że jest to główna bolączka większości organizatorów tego rodzaju przyjęć. Dużo zależy od pory roku, w której przyjęcie ma się odbywać. Jeśli np. nasze przyjęcie odbędzie się latem - możemy zaserwować wiele lekkich i zdrowych sałatek, świeżo wyciśnięte soki owocowe pełne witamin. Latem możesz również zorganizować grilla. Jest to jeden z rodzajów imprez, które zawsze się udają. Nie ma nic lepszego jak grill w ciepły letni wieczór (jeśli zdecydujesz się na grilla, pamiętaj o maści lub sprayu na komary - bo niestety one mogą popsuć cały wieczór).
3
Jeśli Twoje urodziny organizujesz w chłodniejsze pory roku, musisz bazować na tradycyjnym obiedzie (przeważnie jest to jakaś zupa + drugie danie). Na przekąski możesz podać sałatki (np. sałatkę z tuńczyka i wiele innych. Pomysły na sałatki możesz znaleźć w Internecie). Jeśli Twoi znajomi są abstynentami, to nie podawaj na stół alkoholu. Taka sytuacja mogłaby być niezręczna dla gości.
4
Do niezręcznych sytuacji może również należeć rozsyłanie listy prezentów, które chce otrzymać solenizant. Wiadomo, że to mogłoby uchronić od otrzymania mało trafnych prezentów, ale trzeba liczyć się z tym, że kilka osób mogło zakupić prezent wcześniej. I co wtedy? Za tym wiąże się kolejny wydatek. Unikajmy tworzenia takich kłopotliwych sytuacji.
5
Zadbaj, aby nakrycie stołu było schludne i przejrzyste. Co by pomyśleli sobie goście na temat gospodarza, który zaprasza ich do stołu na którym leży poplamiony obrus?
6
Muzyka, która będzie odtwarzania podczas przyjęcia nie powinna być zbyt ostra. Najlepiej aby była trochę ściszona (nie powinna bowiem przeszkadzać w rozmowach). Wybierz przeboje znane gościom.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

renataszydlik
28.05.2018
Ja polecam imprezowy autobus www.partybus.waw.pl lub na f partybuspolska super sprawa i świetna zabawa dla każdego i na każda okazję
fotobudka
24.04.2014
na urodzinach po pierwsze nie może zabraknąć rozrywki a najlepiej bawimy się z fotobudka www.photeo.pl