film

Jaki film wybrać na różne okazje?
muszka - specjalista Tipy.pl

Jest wiele gatunków filmowych. Nie wszystkie jednak pasują do odtworzenia w gronie rodzinnym czy też podczas romantycznego spotkania. Jak wybrać odpowiedni film na spotkanie ze znajomymi a jaki na romantyczny wieczór? Dowiesz się czytając ten artykuł.
1
Podczas wybierania filmu ważną rzeczą jest by zwrócić uwagę w jakich okolicznościach ten film zostanie odtworzony. Pierwszą sytuacją jest rodzinne oglądanie filmów z dziećmi. Najlepsze na taką okazję będą filmy animowane (najpiękniejsze pochodzą z wytwórni Walta Disneya - to klasyki, które warto mieć w swojej wideotece). Powinny to być bajki z morałem, które będą uczyły naszych dzieci ponadczasowych wartości takich jak przyjaźń, szczerość, miłość czy zaufanie. Trzeba pamiętać, aby unikać bajek w których ukazany jest nadmiar przemocy (niestety takich bajek ostatnimi czasy jest coraz więcej).
2
Na romantyczny wieczór we dwoje najbardziej pasuje komedia romantyczna. To gatunek filmowy, który będzie podczas oglądania tworzył aurę flirtu i zainteresowania drugą osobą. Przy tego rodzaju filmach należy się spodziewać romantycznego happy-endu (to okazja dla niewinnego pocałunku). Przy takich okazjach trzeba unikać filmów przerażających, np. horrów (chyba, że nasza sympatia wyraźnie sobie zażyczyła, aby oglądać taki film). Zazwyczaj takie filmy psują nastrój - cóż romantycznego jest w zombie i wiecznie przelewającej się krwi?
3
Na oglądanie filmów z przyjaciółmi dobra jest komedia. Przy zaufanym gronie przyjaciół można oglądać takie filmy, które oglądane z kimś innym mogłyby być niezręczne (np. film American Pie). Z przyjaciółmi można oglądać w zasadzie wszystko - od horrorów, komedie romantyczne aż po zwykłe komedie. W takim towarzystwie możemy pozwolić sobie na większą swobodę, a ponadto jest mniejsze ryzyko, że powstanie jakaś niezręczna sytuacja. Cokolwiek nie włączymy w gronie bliskich znajomych, powinno być to dobrym pomysłem. Wybór filmu warto jednak skonsultować wcześniej (aby wszyscy oglądali film po raz pierwszy).
4
Pamiętaj, aby chronić swoje dzieci szczególnie od horrorów. Dzieci nie powinny oglądać drastycznych scen, ponieważ może to narazić je na powstawanie lęków. Dziecko po obejrzeniu takiego filmu może mieć koszmary, a gdy film naprawdę go przeraził - w skrajnych przypadkach może zacząć się jąkać. Trzeba unikać takich sytuacji, ponieważ jako rodzicie jesteśmy odpowiedzialni za to, co oglądają nasze dzieci.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie