egzamin

Jak zdawać, aby zdać?
ArianArian - specjalista Tipy.pl

Uczyłeś się tygodniami, poświęciłeś nauce wiele czasu, który mogłeś wykorzystać na coś przyjemniejszego i co? I klapa. Nie wiadomo dlaczego ocena którą dostałeś nie odzwierciedla Twojej wiedzy. Przeczytaj poniższe porady dotyczące zdawania egzaminów maturalnych i semestralnych.
1
Uważnie czytaj polecenia. Nie raz zdarzyło się że osoba źle przeczytała pytanie przez co nie zdała egzaminu mimo tego że odpowiedź była wręcz rewelacyjna. Nie odchodź od tematu - mimo że zaczynasz pisać na temat bardzo łatwo "zapomnieć" się podążając za tokiem myśli. Dlatego co pewien czas zerkaj na pytanie.
2
Skup się na wiązaniu faktów ze sobą a nie ich analizie.
3
Nie rób przeskoków myślowych. Polecenia wykonuj krok po kroku. Nie spiesz się! Pośpiech to Twój wróg!
4
Zamiast zgadywać na teście to eliminuj złe odpowiedzi. Często zdarzają się takie które są ewidentnie złe i wiesz o tym nawet bez uczenia się.
5
Odpowiadając na pytania zaczynaj od faktów. Najważniejsze rzeczy na początek, później mniej ważne, na końcu lanie wody. Nigdy nie pisz odwrotnie. Nauczyciel rzadko czyta całość wypowiedzi. Skupia się tylko na początku a resztę przelatuje wzrokiem.
6
Na egzaminie ustnym musisz zrobić dobre pierwsze wrażenie. Przedstaw znane sobie fakty, zarysuj plan wypowiedzi
7
Uważaj na język. Błędy mogą zadać śmiertelny cios nawet całkiem znośnej pracy.
8
Na egzaminie ustnym patrz w oczy swojemu rozmówcy. Mowa Twojego ciała jest tu bardzo ważna.
9
Jeśli zapomniałeś jakiegoś słówka na egzaminie z języka obcego postaraj się przeformułować swoją wypowiedź i wyjaśnić o co ci chodzi.
10
Uśmiechaj się i żartuj to pomaga rozładować napięcie.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie