Dziewczyna na plaży

Jak zadbać o włosy na plaży?

UrodaUroda - specjalista Tipy.pl
Dziewczyna na plaży
1 z 7
Wybierasz się na wakacje i masz w planie spędzić trochę czasu na plaży? Jeśli tak, to powinnaś wiedzieć jak zadbać o swoje włosy, aby po powrocie z urlopu nie były łamliwe, wysuszone i nie przypominały siana.
1
pielęgnacja włosów latem - krok 1
Zapomnij o suszarce i prostownicy

Upał, promienie słoneczne, słona woda czy piasek mają zły wpływ na kondycję twoich włosów. Dlatego powinnaś w okresie wakacyjnym odciążyć nieco swoje włosy i zaprzestać używania suszarek, które dodatkowo je przesuszają.

2
pielęgnacja włosów latem - krok 2
Spray ochronny z filtrem UV

Przed wyjściem na słońce spryskaj swoje włosy sprayem ochronnym z filtrem UV. Dzięki temu twoje włosy będą odporne na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Oprócz tego, dzięki sprayowi będziesz mogła nadać swojej fryzurze fantastyczny, wakacyjny wygląd.

3
pielęgnacja włosów latem - krok 3
Zmocz włosy

Zanim wejdziesz do słonej lub chlorowanej wody zmocz swoje włosy pod prysznicem. Dzięki takiemu zabiegowi twoje włosy nasiąkną wodą i mniej chloru lub soli dostanie się w głąb włosów powodując uszkodzenia i przesuszenie.

4
Włosy na plaży
Nałóż na włosy odżywkę

Przed wejściem do słonej wody zmocz włosy pod prysznicem tak jak w punkcie powyżej i dodatkowo nałóż na nie odżywkę. Odżywkę spłucz po wyjściu z morza.

5
Prysznic na plaży

Wypłucz włosy pod prysznicem po kąpieli


Po wyjściu z morza czy basenu zawsze idź pod prysznic, aby wypłukać sól i chlor z włosów. Dobrze jest również umyć je szamponem, nałożyć odżywkę i spryskać sprayem z UV.

6
Kapelusz na plaży
Załóż kapelusz

Kapelusze nie służą tylko ozdobie. Przebywając na pełnym słońcu staraj się nosić kapelusz, aby dodatkowo chronić swoje włosy (oprócz ochrony głowy przed przegrzaniem). Prawdą jest, że promienie słoneczne rozjaśniają włosy - czego może sobie życzysz, jednak również powodują, że po powrocie z wakacji twoje włosy będą się rozdwajać i łamać.

Strona 1 z 7

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie