pisanki

Jak dekorować pisanki skrawkami materiałów?

AnetteAnette - specjalista Tipy.pl
Masz stare nieużywane krawaty, koszulki, bokserki w kolorowe wzory lub jakieś kawałki materiału pozostałego po szyciu. Możesz je wykorzystać w zaskakujący sposób – przenosząc ich wzór na jajka. Otrzymasz niespotykane wzory na pisankach. Poniżej znajdziesz instrukcję.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
Surowe jaja, Krawaty, lub inne części garderoby wykonane z jedwabiu, Kwadratowe kawałki białego materiału, wycięte np. ze starej poszewki na poduszkę, lub ścierki kuchennej, Ocet, Garnek, który pomieści jaja, które zamierzasz przygotować, Gumki recepturki lub druciany klips, Olej roślinny, Ręcznik papierowy, Szczypce lub łyżkę do wyciągania jaj z wrzątku

1
Jedwab potnij na kawałki na tyle duże aby wystarczyły do owinięcia całego jaja.
2
Owiń jajko kawałkiem jedwabiu tak aby drukowana strona przylegała do niego. Nie musi on przylegać dokładnie wokół całego jaja
3
Na tak przygotowane jajo nałóż biały materiał, którym dokładnie ponownie owiń jajo w jedwabiu. Najłatwiej jest zebrać wszystkie końce materiału do jednego brzegu i spięcie go drutem lub gumką.
4
Włóż tka przygotowane jaka do garnka, nalej wody tak aby je całkiem przykryło. Postaw na gazie i dodaj 3 łyżki białego octu.
5
Zagotuj wodę z jajami, pogotuj około minuty i wyłącz, pozostawiając jaja w niej na około 15-20 minut jeżeli chcesz jeść te jajka.
6
Wyjmij jaja z wody i odczekaj aż wystygną trochę. Następnie odwiń warstwy materiałów.
7
Powinnaś otrzymać pięknie odbite wzorki z jedwabiu na skorupce jajka. Nie jest ważne aby były one dokładnie na całym jaju, ich urok tkwi w ich nieregularności pokrycia skorupki.
8
Ręcznik papierowy umocz w oleju i przetrzyj nim otrzymane jaja, aby były błyszczące.
?

Wskazówki
* Jeżeli nie posiadasz jedwabnych rzeczy, poszukaj w sklepach z odzieżą używaną, tam na pewno kupisz za drobne pieniądze kolorowe wzorki,
* Nie odbarwiony całkiem jedwab, lub jego fragmenty możesz ponownie użyć do wykonania kolejnych jaj.

Powiązane porady

Kolorowe pisanki
Malowanie pisanek
Pisanka

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie